🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
10 квітня 2025, 14:50
2025-04-10
Шведські Starlink будуть виробляти в Україні. Про що домовився український STETMAN зі шведським Requtech і чи замінять нові термінали звʼязок Ілона Маска
Українська компанія STETMAN підписала угоду з компанією Requtech (Швеція) про ліцензійне серійне виробництво передових супутникових терміналів, які працюють як альтернатива Starlink. Керівник української компанії Дмитро Стеценко розповів dev.ua, що відомо про угоду та майбутнє виробництво.
Українська компанія STETMAN підписала угоду з компанією Requtech (Швеція) про ліцензійне серійне виробництво передових супутникових терміналів, які працюють як альтернатива Starlink. Керівник української компанії Дмитро Стеценко розповів dev.ua, що відомо про угоду та майбутнє виробництво.
Про компанію
Компанія STETMAN (Україна) розробляє, виробляє, переобладнує, ремонтує, постачає, підключає та обслуговує супутникові системи військового призначення STARMOD, UASAT, а також системи Starlink, Intellian, Kymeta та Resa.
Ці системи сумісні з різними супутниковими платформами:
Starlink/SpaceX LEO (Starlink, STARMOD);
Eutelsat/OneWeb LEO (Intellian, Kymeta, Resa, UASAT);
Intelsat GEO (Kymeta, Resa, UASAT);
UASAT GEO (UASAT).
«Тобто вже сьогодні ми маємо робочу альтернативу Starlink у сегменті LEO-супутників — OneWeb, а також додаткові варіанти у GEO-супутниках — Intelsat і UASAT», — зазначає Дмитро Стеценко.
Про угоду
Щодо угоди з Requtech (Швеція), вона передбачає ліцензійне серійне виробництво в Україні, повідомляє керівник STETMAN. За його словами, шведська сторона передає нам технічну документацію та право самостійно виготовляти супутниковий термінал на базі їхньої розробки Resa.
«Ми адаптуємо його під наші потреби, додаючи власний дизайн, захист та компоненти, які вже успішно застосовуємо у STARMOD для Starlink і постачаємо Силам безпеки та оборони України протягом останніх 2,5 роки», — додає Дмитро Стеценко.
Про термінал
Цей термінал за функціоналом подібний до Starlink, але має меншу швидкість — 5/50 Mbps проти 20/200 Mbps.
«Це не є обмеженням термінала, просто супутників OneWeb в 10 разів менше Starlink. Проте для безпекових завдань цього цілком достатньо», — підкреслює керівник STETMAN.
Про обсяги та потужності
Угода з Requtech, за словами Дмитра Стеценка, не фіксує конкретний обсяг виробництва — це ліцензія. Наприклад, за оптимістичним сценарієм, через 6 місяців українська компанія планує запустити виробництво потужністю від 2000 до 10000 терміналів на місяць, сплачуючи Requtech ліцензійний платіж за кожен виріб. Це значно, як зазначив керівник STETMAN, скорочує терміни запуску та капітальні витрати.
«До того ж термінал уже сертифікований, що економить українським виробникам додатково 1–2 роки», — підкреслив він.
Виробництво кількох тисяч терміналів в Україні може додатково стимулювати Eutelsat прискорити розширення угруповання OneWeb. Цікаво, що ми вже отримали перші звернення від інвестиційних груп щодо фінансування замовлення та запуску супутників для потреб України.
Про команду
Зараз компанія опрацьовує потребу в кадрах і найближчим часом буде розміщати на цільових майданчиках. За словами Дмитра Стеценка, це:
інженери-електронщики,
електронщики,
конструктори,
проджект-менеджери,
складальники,
розробники ПЗ (від мікроелектроніки до звичайних стеків),
інженери з якості,
фахівці промислового дизайну та інші.
Загалом планують команду від 80 до 140 людей.
Про альтернативу Starlink
«Так, альтернатива вже існує», — відповів Дмитро Стеценко на питання: «Чи стане це реальною альтернативою Starlink і чи зможе Україна відмовитися від зв’язку Ілона Маска?».
За його словами, навіть до старту ліцензійного виробництва, вже зараз українці готові постачати термінали для мережі OneWeb від Intellian, Kymeta та Requtech. «Однак я вважаю, що відмова від Starlink нам не потрібна. Краще мати резервні системи та забезпечити джерела фінансування для використання обох мереж», — додає Дмитро Стеценко.
Також за його словами наразі альтернативи дорожчі за Starlink. «Але з часом ситуація може змінитися», — говорить він.
«За допомогою супутникового чи радіозв’язку подібні обсяги інформації передати неможливо». Чому атаки на підводні кабелі — це потенційний спосіб ізоляції держав, від якого не врятує навіть Starlink Ілона Маска
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
Product Designer задонатив ЗСУ особистий Starlink. Як він це зробив
Арсеній Фещенко працює на позиції Product Designer платформи по оренді квартир у Києві та Лондоні bird. Нещодавно хлопець задонатив на потреби ЗСУ особистий Starlink. Розповідаємо, як це вдалося зробити.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі