Стало відомо, в яких країнах українським айтішникам-емігрантам вдалося найлегше адаптуватися
Майже половина опитаних IT-фахівців адаптувалися в новій країні за кілька місяців.
Майже половина опитаних IT-фахівців адаптувалися в новій країні за кілька місяців.
Майже половина опитаних IT-фахівців адаптувалися в новій країні за кілька місяців.
Найлегше українським айтішникам-емігрантам було призвичаїтися до нових умов у Хорватії (87% загалом чи повністю адаптувалися), Канаді (80%), Великій Британії та Румунії (по 78%).
Про це у дослідженні повідомляє DOU. У ньому взяли участь 2760 українських ІТ-фахівців, з них 585 поїхали понад півтора року тому і ще 2175 виїхали безпосередньо перед повномасштабним вторгненням або після його початку.
Найважче адаптація минула у Німеччині (загалом чи повністю встигли адаптуватися 50%), Іспанії (58%) та Словаччині (59%).
Повідомляється, що 46% фахівців адаптувалися в новій країні за кілька місяців. Ще 24% вважають, що на це потрібно від кількох місяців до року. Близько 30% фахівців не вважають, що пристосувалися, і мають труднощі з багатьма аспектами життя в новій країні.
Зробіть хайринг ефективним — заходьте на jobs.dev.ua і закривайте швидко найгарячіші позиції
Знання мови країни помітно пришвидшує адаптацію: 62% тих, хто знав мову країни на просунутому рівні, адаптувалися тут за декілька місяців, і тільки 44% тих, хто знав мову на початковому рівні або зовсім не знав. Релокувалися ІТ-фахівці переважно з непоганим знанням англійської мови: 46% володіють нею на просунутому рівні чи рівні носія, ще 43% — на рівні вище середнього.
Серед основних проблем, з якими стикнулися фахівці, — труднощі з пошуком житла в новій країні (виникли у 48% опитаних), мовний бар’єр (46%) і відсутність сім’ї, друзів, звичного кола спілкування (44%). Для 32% складністю стала раптовість і погана підготовленість переїзду, а ще для чверті опитаних — матеріальні проблеми.