Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Редакція dev.uaУвійти в ІТ
9 вересня 2022, 14:19
2022-09-09
10 способів навчитися програмувати самостійно, що доступні кожному
Програмування — одна з найцінніших навичок для кар'єрного зростання, саморозвитку та створення чогось дивовижного. Зібрали десять порад для тих, хто тільки починає свою подорож у світ програмування і забезпечили все це корисними посиланнями на курси для програмістів-початківців .
Програмування — одна з найцінніших навичок для кар'єрного зростання, саморозвитку та створення чогось дивовижного. Зібрали десять порад для тих, хто тільки починає свою подорож у світ програмування і забезпечили все це корисними посиланнями на курси для програмістів-початківців .
З’ясуйте, чому ви хочете програмувати
Напрямок навчання залежить від того, чому саме ви хочете навчитися програмувати і скільки часу ви можете приділити цьому процесу. Якщо ви хочете стати програмістом, перше, що слід зробити — це записатися на професійні курси (Google зібрав список навичок та курсів для тих, хто хоче стати інженерами-програмістами). Якщо ви хочете створювати ігри та веб-сайти для розваг у вільний час, найкращим вибором є інтерактивні курси. Bloc створив порівняльну таблицю курсів залежно від завантаження, вартості та причини вивчення програмування.
Виберіть правильну мову програмування
Немає кращої мови програмування. Як тільки ви вивчите одну, вам неважко освоїти і наступну. Тож не варто зациклюватися на виборі першої мови. Проте, вважається, деякі мови даються новачкам легше, ніж інші.
Мова, з якої варто розпочати, залежить від причини вивчення. (Наприклад, якщо ви хочете створити програму під iOS, вам краще почати з вивчення Swift). Але якщо ви маєте намір програмувати всерйоз і надовго, можна почати з мови C. Хоча вибравши Python у 2022 році, вам буде простіше влитися в потік програмування.
Пройдіть курс Спеціалізація Python від Coursera, вартість $49 на місяць.
Почніть з малого… і будьте терплячими
Незалежно від вибору мови або методу навчання, вам слід розпочати з самого початку. Коли Девід Сински (David Sinsky) навчився програмувати за вісім тижнів, він, наприклад, витратив одні вихідні вивчення основ Python, інші — на Django. Взявши підручник, він видаляв написаний код і знову проходив матеріал з нуля. Почніть з основ і будьте терплячі до себе. Тому спробуйте розділити свій перший проєкт у програмуванні на кілька етапів. І якщо один із способів навчання вам не підходить, не опускайте руки — спробуйте інший.
Спробуйте програми для дітей
Нині навіть малюки навчаються програмування. Незважаючи на те, що багато програм для дитячого навчання дуже прості, деякі з них підходять для будь-якого віку. Ми рекомендуємо спробувати Scratch. Не має значення, скільки вам років, навіть дитячі анімаційні програми можуть навчити основам програмування, а у edX навіть є курс навчання по Scratch .
Безкоштовні онлайн тренінги та проєкти типу Codecademy, Hour of Code та інші можуть допомогти вам у написанні першої успішної програми. Навчальні посібники від Khan Academy, Codecademy, Code.org та інших ознайомлять з основами програмування та всім необхідним для створення гри, сайту чи іншого проєкту. Знайдіть відповідне джерело в залежності від мови програмування, скориставшись Bento. Це хороша відправна точка, проте подальше навчання вам потрібно взяти на себе.
Пройдіть онлайн-курс
Онлайн-курси з програмування передбачають більш широку освітню базу порівняно з сайтами, що пропонують безкоштовні онлайн-тренінги з однієї мови. Такі курси призначені для навчання основним навичкам протягом кількох місяців на заняттях університетського рівня. Я великий шанувальник гарвардського онлайн-курсу CS50 (його можна пройти безкоштовно). А у нас на Dev.by є великий розділ, де ми зібрали десятки курсів IT у 2022 році, після яких ви зможете легко працевлаштуватися.
Безкоштовні книги з програмування
Якщо ви застрягли на якійсь проблемі або вам потрібно знайти відповідь на своє запитання, не слід забувати про довідники. На GitHub можна знайти колекцію з більш ніж 500 безкоштовних книг з програмування. Там є і електронні книги, що охоплює 24 мови програмування.
Вивчайте, граючи
Іноді найкращим способом навчання є ігри. В той час, як багато підручників з програмування навчають вас програмувати прості або складні ігри, деякі навчальні сайти самі є іграми: Code Combat і CodinGame — інструменти, використовуючи які ви зможете і весело провести час, і навчитися новим навичкам в IT.
Знайдіть наставника або станьте ним
Спільнота програмістів повна людей, які готові допомогти наступному поколінню програмістів. Hack.pledge — сайт, який допоможе вам знайти наставника. Або ви можете стати наставником для когось іншого. Викладання допоможе вам краще структурувати інформацію, а може й відкрити навички вчителя і наставника.
Розберіть чужий код
Переписуючи чужий код, досліджуючи кожен рядок на предмет помилок, ви зможете краще зрозуміти загальну картину. Завдяки відкритим вихідникам коду, ви маєте можливість дізнатися про все, що завгодно — продовжуйте вчитися, використовуючи інкрементально-хакерський підхід. Тільки не забудьте поділитись своїм кодом, якщо вам вдасться покращити частину ПЗ.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
А отут бажаючі можуть підтягнути верстку безкоштовно: freeversity.github.io