🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Вікторія ГорбікВойна
7 ноября 2024, 08:06
2024-11-07
Данило Гетманцев пропонує ввести обовʼязкову купівлю військових облігацій для українців. Ось про яку ставку може йтися
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев написав про стимулювання попиту на ОВДП в умовах війни для населення.
«В умовах продовження війни активізація розміщення ОВДП є одним із небагатьох швидких і доступних внутрішніх джерел (інше — збільшення податків), що може бути використане для часткового закриття потреби у фінансуванні сектору безпеки й оборони», — написав у своєму Telegram-каналі Данило Гетманцев.
Урядовець підкреслив, що залишається потенціал для подальшого нарощування обсягу розміщень як серед банків, так і юридичних і фізичних осіб. «Звісно стимулювання попиту на ОВДП лежить насамперед у площині збереження привабливих ставок за цими інструментами», — зазначив Данило Гетманцев.
Крім того, він послався на приклад досвіду деяких країн, які проходили через великі війни. «(Приклад досвіду — прим.ред.) свідчить, що одних ринкових стимулів для мобілізації внутрішніх заощаджень на потреби сил безпеки й оборони може бути недостатньо», — пояснює урядовець.
Урядовець навів приклад Ізраїля, де запровадили низку обов’язкових накопичувальних схем, у тому числі для фінансування зростальних безпекових витрат. Одним з інструментів була довгострокова обов’язкова військова позика (defense loan). Тоді, за словами Гетманцева, на купівлю військових облігацій в обов’язковому порядку йшло 7% від оподаткованого доходу робітника, самозайнятого, доходу підприємства.
«Так само, вважаю, що на стороні державних банків маємо перейти до певного формату обов’язкової купівлі військових облігацій на основі індивідуальних планів, які мають розробити Мінфін і НБУ», — додав він.
Крім того, урядовець наголосив, що не вважає такі пропозиції адекватними для мирного часу. «Утім, війна продовжується, і скільки вона триватиме — ніхто не знає. Незалежно від результатів виборів у США, зовнішньої підтримки, мусимо нарощувати додаткові внутрішні джерела фінансування військових зусиль», — зазначив Данило Гетманцев.
За словами голови комітету, необхідність введення обов’язкової накопичувальної схеми в Україні (винятково на воєнний час і винятково на фінансування сил безпеки й оборони) — питання глибокої політичної, суспільної та професійної дискусії.