«Закінчимо її (інвентаризацію й аудит, анонсовані раніше — прим.ред.) швидше, ніж до 15 листопада, і запровадимо абсолютно прозорі, чіткі, однозначні, без суб'єктивізму, параметри бронювання», — пише «Інтерфакс-Україна», посилаючись на заяву Дениса Шмигаля на Київському міжнародному економічному форумі в четвер.
Він повідомив, що наразі уряд проводить аудит критичності підприємств. «На жаль, параметри, які існують на сьогодні, дали можливість ввести фрод. Улітку ми це побачили, проводимо інвентаризацію», — зазначив урядовець.
За словами Шмигаля, уряд не планує критично змінювати систему та постанову, що вже є. Але параметри бронювання, які планують оновити, дадуть можливість чіткіше визначати критичність підприємств і необхідність бронювання тих чи інших працівників.
Він підтвердив інформацію про те, що навіть під час проведення аудиту, бронювання може бути продовжено тим, у кого воно закінчується, тим, хто був заброньований до 31 травня 2024 року.
Денис Шмигаль як приклад сказав, що уряд планує запровадити норму не середньої зарплати в регіоні, а встановити конкретну мінімальну суму, яка дасть змогу бронювати людей.
«Плюс якісь інші параметри, які не передбачають можливості люфту. Бо саме в цих можливостях люфту і проявився фрод, який влітку призвів до аномальної кількості бронювань. Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки із заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти необхідно виключити», — додав він.
За його словами, зміни потрібні, щоб ключові фахівці могли працювати, і ті, хто вже понад 2,5 роки та більше, захищає нашу державу на передовій, мали змогу піти на ротацію.
Прем'єр також додав, що хотілося б запровадити економічне бронювання, але, за його словами, військові й ті, хто на передовій, сприймають його не дуже добре.
Германия передаст Украине 14 наземных беспилотников THeMIS. Что это за машины и как они работают
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас оружия: Германия передает защитникам очередные MARS II. Какие еще РСЗО получила Украина от западных партнеров и как они работают
Федеральное министерство обороны Германии сообщило в Twitter, что в ближайшие несколько недель Украине будут переданы очередные системы залпового огня MARS II.
Ранее мы рассказывали о том, какие РСЗО партнеры прислали на помощь украинским воинам. Напоминаем об этом снова.
(Текст от 26 июля 2022)
На украинский ударный дрон PUNISHER собрали более 1,3 млн грн. Что может гроза командных центров врага
Дмитрий Томчук сообщил, что самые легкие и самые маленькие ударные дроны PUNISHER, не имеющие аналогов в мире, теперь стоят $70 000. Производитель добавил в комплекс еще одного беспилотника, и теперь их там два. Дмитрий пишет, что Юлия Черешня и Павел Харузов собрали на комплекс уже более 1,3 млн грн.
Ранее он рассказал журналисту dev.ua, что умеют эти «птички», и почему именно они могут переломить ход войны в пользу Украины.
(текст от 1 июня 2022 года)
США в очередном пакете помощи предоставит Украине дроны Switchblade 600. Подробности об этих и других «птичках», которыми пользуются украинские защитники
Среди списка помощи, которую предлагает Пентагон, есть дроны-камикадзе Switchblade 600, которые официальный Киев просил передать ранее.
Контракт на исследование и разработку для 10 дронов SwitchBlade 600 производителя Aerovironment, ожидается в течение следующих 30 дней, заявила пресс-секретарь Пентагона Джессика Максвелл в электронном письме News Defense.
Мы собрали список дронов, которые используют украинцы против врага, в том числе и подробности о Switchblade 600.
(текст от 17 мая 2022 года)