Тренер

Юрію Савицькому 28 років, останні три з яких він — кіберспортивний тренер у The Champion Academy. «З 2008 року я грав у Counter-Strike 1.6. Це невіддільна частина мого життя, завжди хотів пов’язати його з цією грою».

Коли хлопець зрозумів, що не стане професійним кіберспортсменом, то захотів поділитися досвідом і допомогти гравцям стати найкращими: пробитися на професійну сцену або реалізувати інші їхні цілі. За спеціальністю Юрій — тренер із футболу, грав за київський ФК «Оболонь» і працював із ДЮСШ 15, тому вже знав, як знайти підхід у роботі з дітьми.

«Якщо зважати на професійні команди, то тренери працюють у кіберспорті з 25 років. Це спеціалісти, які мають за плечима великий багаж знань і досвіду, які передають гравцям. Щодо кіберспортивної «пенсії», то є тренери, які працюють до 40–50 років. Усе індивідуально. Немає жодних обмежень»

За його досвідом, учні приходять до Академії з різними цілями. Хтось хоче стати pro-гравцем, інші — класно грати. Підопічних розподіляють до різних груп залежно від рівня гри, віку та цілей. Найголовнішими в професії спеціаліст називає зацікавленість і мотивацію учня. З таким підопічним легко працювати, ти просто даєш йому те, що допоможе досягти цілі. Інша важлива складова — це докладання зусиль під час навчання. Усе разом приносить результат.

Наразі Юрій веде декілька груп команд і має учнів, із якими займається індивідуально. Це приблизно 50 підопічних: починаючи від 5 до 40+ років.

«Я заробляю достатньо, щоб відчувати себе комфортно. Це більші суми, ніж у дитячих футбольних командах»

«У заняттях мені допомагає спортивна психологія. Наприклад, під час теоретичних частин тренування я часто наводжу конкретні приклади з футболу й показую нарізки з матчів. Вони стосуються комунікації під час гри».

Що робити, коли учень немотивований? Юрій розповідає, що до Академії зазвичай приходять ті, хто хоче навчатися кіберспорту. Дуже рідко трапляються випадки, коли гравець втрачає мотивацію. Її легко віднайти під час тренування. Як влаштований цей процес? На початку тренування Юрій запитує, як у кого справи. Якщо хтось із гравців у чомусь розчарований, тренер його підбадьорює. Важливо, щоб гравці були максимально сконцентровані на інформації, яку наставник хоче їм подати.

«У нас є чіткі цілі для досягнення на місяць. Для цього потрібно докладати зусиль на кожному тренуванні. За вдалі тренування гравці періодично отримують невеликі призи. Вони символічні, але це також їх стимулює».

Для тренера важливо побачити талановитих гравців. Такі учні виділяються тим, що швидко сприймають нову інформацію та вміють правильно інтегрувати її в гру. Наприклад, запам’ятовують гранати. У CS зараз сім змагальних карт, на кожній із них є щонайменше 10 гранат, тобто приблизно 70 найменувань, пояснює тренер. «Талановитий гравець більш детальніше розуміє гру та швидше навчається всіх механік цієї гри».

Юрій — тренер Станіслава Олексина. Каже, що на учнів не кричить і виступає для них другом. Але може бути суворим у потрібні моменти, це важливо для гри. Раз на два-три місяці тренер відправляє батькам характеристики учнів.

«Одна з основних проблем — це пошук балансу між навчанням у звичайній школі й Академії. Ми намагаємось донести до дітей, що не кожен із них зможе стати pro-гравцем і потрібно на перше місце ставити звичайну школу чи університет».

Для цього в Академії створюють для учнів (особливо для наймолодших) графіки, згідно з якими потрібно грати не більш як три години на день. Теоретичні та практичні тренування проходять у Discord. Там є можливість поділитися екраном і це зручна програма, каже Юрій.

«Для гравця важлива якість годин, які він награє. Для pro-сцени це зазвичай шість-сім годин на день. Це роблять гравці, які перебувають на високому рівні. Ми зазвичай радимо брати хоча б один вихідний на тиждень».

Юрій ділиться трьома порадами для майбутніх кіберспортивних тренерів.

«Перша — вивчати спортивну психологію, щоб допомагати гравцям долати їхні складнощі. Друга — потрібно вміти бути не лише суворим тренером, але і другом, який може підтримати в складний момент. Третя — стежити за нововведеннями в грі, щоб якнайшвидше доносити важливу інформацію до підопічних»

GGBET — це міжнародний кіберспортивний букмекерський бренд, представлений у Великобританії, Європі, Південній Америці й Азії, оперує на підставі ліцензій UK Gambling Commission, Antillephone (Curacao) і Malta Gaming Authority. GGBET є членом громадської організації ESIC і виступає за чесну гру в кіберспорті.

21+

GGBET є партнером легендарних NAVI та TEAM Vitality, а також виступав і виступає партнером світових кіберспортивних турнірів від Starladder, PGL, DPC Stage The International, BLAST Premier та ESL.

© GGBET | All rights reserved
Privacy policy