Професійний
кіберспортс-мен

Валерій «b1t» Ваховський сьогодні виступає за основу титулованої кіберспортивної команди NAVI. В 2021 році він виграв у номінації «Найкращий новачок року» за версією Esports Awards.

«Я не займався кіберспортом одразу, мені просто подобалося грати. Батьки завжди були не проти мого захоплення, але, звісно, були раді, коли вдалося отримати перші гроші», — каже Валерій.

Значно вплинув на формування b1t як кібергравця його старший на 6 років брат Леонард «Kenzor» Володарчук, який виступав за команди Pro100 іи Team Unique. Першою грою, у яку Валерій зіграв ще в дитинстві, був CS 1.6. У неї грав брат, а молодший Валерій приходив і дивився. Через певний час хлопець вступив до Київського коледжу й навчався на програміста. Проте заняття улюбленою справою не залишив.

У 2019 році NAVI запустили NAVI Esports Camp — академію, що зможе вирости молодих гравців. Відібрали 10 гравців, які попередньо надсилали свої заявки, серед яких був і «b1t». Ось завдяки чому вдалося перейти на новий етап розвитку в кіберспорті.

«Я дуже багато грав у Faceit і FPL-C (Faceit Pro League) та намагався розвиватися»

Хлопець вдало пройшов навчання в Esports Camp і потрапив до юніорської команди NAVI. Потрібно розуміти, що шлях від джуніора до основної команди не відбувся за один день. Через два роки у складі NAVI Junior Валерія запросили грати спочатку одну карту, для того, щоб зрозуміти його рівень. Після успіху такої схеми згодом він почав грати три мапи, а незабаром всі шість.

Далі — перші матч і турнір за основу NAVI. Памʼятаю, що я дуже нервував перед першою грою з Astralis. Емоції були неймовірні, але зазвичай вони всі пропадають, щойно ти потрапляєш на сервер. Тебе сильно захоплює гра, і ти вже не маєш часу на хвилювання», — каже кіберспортсмен.

Сьогодні Валерій «b1t» Ваховський — один із найкращих гравців у CS:GO. Ось його поради тим, хто лише починає шлях у кіберспорті. «Найважливіше — це комунікація, потрібно максимально працювати над удосконаленням своїх комунікативних навичок». Щодо розвитку саме в CS, важливо дивитися й аналізувати багато ігор в записі, каже Валерій.

«Крім того, що я рекомендую від себе – це грати на всіх позиціях. Багато гравців концентруються лише на одній ролі, однак гра на всіх відрізках карти дає тобі больше розуміння структури, і ти починаєш легше читати суперника»

Кіберспорт — це не лише про гру, азарт і титули. Також це галузь, де можна заробити значні кошти. Валерій згадує, що на перші зароблені гроші як професійний кіберспортсмен купив собі iPhone 11. Для розуміння, на кінець 2021 року до списку найкращих 20 за кількістю заробітку ввійшли гравці складу NAVI із CS:GO — Олександр «S1mple» Костилєв і Валерій «B1t» Ваховський. Вони виграли по $832 000.

Зараз Валерій продовжує повністю присвячувати себе кіберспорту. «У мене ще не настільки довга кар’єра, щоб я задумувався про «пенсію». Поки що концентруюся на досягненнях як гравець. Дуже хочеться здобути перемогу на Major-турнірі з інтернаціональним складом».

GGBET — це міжнародний кіберспортивний букмекерський бренд, представлений у Великобританії, Європі, Південній Америці й Азії, оперує на підставі ліцензій UK Gambling Commission, Antillephone (Curacao) і Malta Gaming Authority. GGBET є членом громадської організації ESIC і виступає за чесну гру в кіберспорті.

21+

GGBET є партнером легендарних NAVI та TEAM Vitality, а також виступав і виступає партнером світових кіберспортивних турнірів від Starladder, PGL, DPC Stage The International, BLAST Premier та ESL.

© GGBET | All rights reserved
Privacy policy