Wirex R&D переносить цифрові валюти у реальність

І шукає Solidity-інженерів для цього

Глобальні додатки,
народжені в
Україні
Коротка історія Wirex

//2014
З’явилася ідея створити Wirex у фаундерів Павла Матвєєва та Дмитра Лазаричева у Лондоні. Там досі розташований головний офіс компанії.
//2015
Компанія випустила першу у світі платіжну картку, яка поєднує цифрові та традиційні валюти з можливістю використання мультивалютних рахунків, грошових переказів та обмінних операцій.
//2014-15
//2016-17
//2016
Відкриття R&D центру в Києві, Україна.
//2017
Wirex залучила перші інвестиції – $3 млн.
Ці гроші використали на розвиток продукту і масштабування на нові ринки.
//2016-17
//2018-19
//2018
Wirex отримала ліцензію британського фінансового регулятора FCA і стала другою ліцензованою фінтех-компанією у світі, що працює з цифровими активами.
//2019
Друге залучення інвестицій – Wirex випустила свій токен WXT і за його допомогою залучила $3 млн.
//2018-19
//2020-21
//2020
  • Компанія продовжує  виходити на нові ринки: у 2020 вийшла на Азійсько-тихоокеанський регіон.
  • Wirex стає Principal Member платіжних систем Visa та Mastercard, що дозволяє компанії самостійно випускати платіжні картки.
  • Wirex залучила $4 млн через краудфандинг
//2021
  • Wirex інвестувала у Nereus – протокол децентралізованих фінансів, що здійснює кредитування цифрових активів під заставу, розробляє протоколи деривативів і торгівлі на смартконтрактах.
  • Wirex почала розбудову екосистеми DeFi та CeFi.
//2020-21
//2022
//2022
  • Wirex запустила продукт на ринку США. Це дозволило компанії вирости на 1 млн нових користувачів за один рік – з 4 до 5 млн протягом 2021 року.
  • Wirex залучила $15 млн інвестицій. Це проміжний етап фінансування. У наступному раунді, протягом року планується залучити $60-80 млн.
  • Компанія відкрила R&D-центри у Львові, Україна та Вроцлаві, Польща.
//2022

Продукти, що об’єднують
цифрові валюти
та реальний світ

1. Wirex App

Головний продукт компанії – Wirex App. Він починався як сервіс обміну криптовалют на фіат. Як згадує СТО Wirex R&D Руслан Колодяжний, головною ідеєю продукту було створити інструмент для інтеграції криптовалют у реальний світ, аби за цифрову валюту можна було купити будь-які реальні товари. «Це був час, коли масово люди ще не розуміли, що таке біткоїн. З самого початку Wirex App користувалися супер технічно просунуті люди з усього світу, які шукали інструменти для роботи з цими криптовалютами – від Аргентини до Японії».

Згодом у Wirex з'явилася власна дебетова банківська карта, що працює водночас і з цифровими валютами, і з фіатом через платіжні системи Visa та Mastercard.

Зараз Wirex App став комплексним фінансовим додатком, що покриває всі потреби юзера: і у цифрових активах, і у традиційних фінансах. Будь-які фінансові та крипто операції: від платежів до зберігання грошей.

2. Wirex Wallet

Другий продукт, Wirex Wallet, у компанії запустили пів року тому, наприкінці 2021. Це некастодіальний кросблокчейн криптогаманець з доступом до DeFi та NFT протоколів. «Wirex Wallet виступає ключем до блокчейнів і децентралізованих додатків, а у майбутньому – до метавсесвіту. Цей додаток відкриває наступний крок в інтеграцію з децентралізованими додатками, технологіями смартконтрактів та Web 3.0», – пояснює мету його створення Руслан Колодяжний.

Окрім створення власних фінтех-рішень, команда Wirex також вкладає кошти у розвиток технологічних продуктів. У 2022 році Wirex інвестувала в продукт Nereus – протокол децентралізованих фінансів, що здійснює кредитування цифрових активів під заставу, розробляє протоколи деривативів і торгівлі на смартконтрактах. Також планується випуск алгоритмічного стейблкоїну.

Nereus доповнює екосистему, яку будує Wirex. «Wirex App створений для звичайного користувача, який хоче використовувати цифрові активи в реальному світі: робити платежі, перекази на звичайні банківські рахунки за допомогою криптовалют, а Wirex Wallet – це ключ до метавсесвіту, де існують децентралізовані додатки, NFT, різні цифрові екосистеми. І Nereus – це протокол децентралізованих фінансів – метабанк, де можна без будь-яких центральних органів отримувати будь-які фінансові послуги», – каже Руслан Колодяжний.

Детальніше
ПРО Wirex R&D

Зараз у компанії є офіси у Лондоні, Атланті, Далласі, Сінгапурі, Києві, Львові, Вроцлаві. Головний офіс – лондонський – відповідає за маркетинг і комплаєнс, тоді як всі продуктові та технічні рішення приймають спеціалісти з України.

СТО Wirex Руслан Колодяжний уточнює: «Ідеї щодо продукту народжуються в тому числі в центрі розробки в Україні. Категорично не можна сказати, що лондонський офіс –  замовник, а ми – підрядник. Так зазвичай працюють в аутсорсі. В нашому ж випадку – ми розробляємо продукт і є замовниками того, що ми робимо».

Загалом в українському R&D продуктом опікується близько 300 людей. Всередині українська команда Wirex R&D організована за напрямками діяльності з підтримки продукту Компанії, тут їх називають легіонами.

Що відрізняє процеси
у Wirex від інших компаній?

//Мікросервісна архітектура
Для стрімкого масштабування продукту, у Wirex перейшли від монолітної архітектури на мікросервісну. Це дозволило побудували організаційну структуру, яка дозволяє розробникам бути незалежними та приймати рішення, нести відповідальність за свої частини продукту, а також швидко масштабувати продукт без проблем з навантаженням. Тепер кожна команда створює свою цеглинку, які потім збираються в продукти Wirex App чи Wirex Wallet.
//Абсолютно нові технології
Один з викликів блокчейн-розробки полягає у тому,що сфера розвиваєтьсяу режимі реального часу, тому в щоденних тасках інженерів є багато невизначеності. Часто, щоб імплементувати якусь фічу, просто неможливо підібрати відповідну технологію, бо її ще не існує. Потрібно самому створювати купу інструментів,і придумувати, як вони будуть взаємодіяти один з одним.
//Темп
Протягом місяця у Wirex R&D може відбуватися понад 60 релізів. За словами Руслана Колодяжного, це – нормальна кількість для продуктових компаній, але вбивча для класичних банків, бо зазвичай там роблять один реліз на три місяці. «Ми прагнемо зробити якнайкраще, але не ідеально – ідеального продукту не буває. Маємо на меті досягати найкращих результатів, щоб не витрачати на це роки. Такий темп задають самі команди – тут немає замовника, який стоїть з батогом і дихає у вухо. Твій замовник всередині тебе».

Знайти Solidity,
коли їх всього
500 в Україні

Зараз у Wirex R&D розширюють кількість розробників. Наразі активно шукають Solidity-інженерів. Знайти таких спеціалістів вкрай складно, бо в Україні за попередніми підрахунками існує приблизно 500 людей, які володіють цією мовою програмування. Solidity – технологія нова та складна, і водночас з тим має шалений попит серед ІТ-компаній.
«Solidity – нова мова, яка по суті є компіляцією найкращого з усіх наявних, але при цьому вона не схожа на традиційні мови, бо зазвичай вони використовуються для додатків, а тут – для блокчейну, який вимагає додаткових правил. Тому глобально на Solidity може перейти будь-хто з розвитком рівня Senior; особливо з enterprise-мов типу Java, C#, C++, Python. У таких спеціалістів є гарна можливість швидко влитися у цю технологію. Переходити з простіших мов типу PHP кандидату буде значно складніше, але все ще можливо», – розповідає System Product Owner Артем Тополь.
За його словами, ключовий виклик для Solidity-інженерів – технології стрімко розвиваються, на зміну старим процесам приходять нові, тож це постійний челендж у необхідності самовдосконалення свого технічного скілсету та всебічного розвитку не лише у програмуванні. Потрібна висока розвиненість domain skills в області фінтеху: біржовий трейдинг, банківська справа, страхування, будь-які суміжні периферійні фінансові послуги.
«Складно написати банк, якщо не розумієш, як функціонує банк; або ж зробити DEX (децентралізовану криптобіржу) якщо не розумієш, як працює біржа. Саме тому копати треба якісно та вглиб: принцип подвійного аукціону, що таке ліквідність, волатильність, хто такі маркетмейкери, як їх позбутися і чому у DEX їх немає, чи можна використовувати левередж. І все це вивчати потрібно в умовах, коли оновлення стеків технологій відбуваються постійно: те, що було актуальним сьогодні, завтра може не бути таким. Не кожен може за цим встигнути, але інженеру, який цікавиться саме стеком, це буде цікаво»
Головна задача, задля якої Wirex шукає до команди Solidity-інженерів, – побудова екосистеми для інтеграції децентралізованих і централізованих фінансових інструментів. Саме Solidity-розробники будуть сфокусовані на створенні DeFi-протоколів: кредитування, страхування, торгівля, обмін цифровими валютами, цифрових активів (таких як NFT), деривативи, похідні фінансові інструменти. Вони будуть опікуватися тим, щоб на блокчейні були всі ті самі послуги, які є в реальному світі.

Яких саме спеціалістів
потребує Wirex R&D?

Наразі компанія шукає Solidity-інженерів, які будуть надавати послуги окремою групою. Команда складатиметься з Solidity-розробників, PM, аналітика, Product owner і QA.
//1
Це мають бути досвідчені розробники, бажано – світчери з бекенду NodeJS/.Net в Solidity. В ідеалі, щоб кандидати були на ринку давно, ще до появи мови Solidity, а згодом світчнулися на Solidity і вже встигли накопичити досвід у цьому напрямку.
//2
Потрібні як глибокі та різноманітні знання у сфері фінтеху, так і зацікавленість фінансами у житті поза робочими процесами. Інженерів чекає розробка DeFi – задача, що поєднує у собі блокчейн і класичні фінансові інструменти.
//3
Буде великим плюсом, якщо Solidity-інженери розуміються на кібербезпеці. Тіммейти, які робитимуть інструмент, що відповідає за великі суми грошей, мають знати потенційно вразливі місця у смартконтрактах. Це важливо, бо безпека є цінністю Wirex: «Окрім того, що ми самі хочемо робити продукт, який буде супер безпечним, у нас є регулятор, що ставить свої додаткові вимоги, яким ми повинні відповідати», – пояснює спеціалістка з людських ресурсів Валерія Руденко.

переваги компанії
(і це не класичні «плюшки»)