💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікТакая жизнь
17 октября 2024, 08:00
2024-10-17
16-річна учениця київського ліцею розробила мобільний застосунок для туристів і гідів. Ось коли FLUXIFY можна буде знайти на Google Play
Олександра Кротова, 16-річна учениця 11 класу київського політехнічного ліцею, розробила мобільний застосунок Fluxify, який може безоплатно допомогти туристам і стати помічником гідам. На відкритті простору «Портал у науку 2.0» від Малої академії наук, який днями розмістили в ТРЦ Gulliver, дівчина розповіла журналісту dev.ua, що відомо про Fluxify.
Олександра Кротова не новачок у розробці мобільних застосунків. Її першим проєктом ще до Fluxify став застосунок для аграрних підприємств на Java.
«Це було трошки складно, але ось так з роками досвіду я набила свої гулі й розумію, що треба робити, що не треба робити, а що краще й коли використати», — говорить дівчина.
Про застосунок
Fluxify — це мобільний застосунок для туристів та туристичних гідів.
Звичайні користувачі, тобто туристи, можуть придбати з його допомогою туристичні тури. Попередньо кожен із них туристи зможуть передивитись превʼю та вирішити для себе, що вони містять.
«Є люди, які не хочуть залежати від інших, або інтроверти, які не хочуть збиратися в ці великі групи, вони просто можуть придбати тури й самі у вільному темпі насолоджуватися місцями, прогулюватися й радіти», — пояснює Олександра.
Однією з основних функцій застосунку Олександра назвала можливість для користувачів сканувати будівлі й отримувати додаткову інформацію про памʼятки архітектури, а також подорожувати в часі, переглядаючи фото з різних історичних періодів.
Звичайні туристи зможуть розміщувати в застосунку фотографії, користуватись загальною інформацією про тури, а також ділитись відгуками та емоціями від тих місць, де вони побували. А також застосунок може бути використаний для спілкування як соцмережа.
Туристичні гіди зможуть розміщувати у Fluxify свої туристичні маршрути, розроблені ними самими, в текстовому та в аудіоваріантах. Як зазначила Олександра, за допомогою цього інструменту люди з порушенням слуху теж зможуть насолоджуватися подорожами.
Про технічні подробиці
Від самої ідеї до поточної версії застосунку пройшло два роки. Як розповідає Олександра, спочатку вона робила інструмент на C-Sharp в Unity. Далі перейшла на React Native і Python. Дуже багато разів змінювала дизайн.
Зараз застосунок працює на власно створеній звертковій нейронній мережі. Щоб не використовувати пам’ять телефона і робити процес швидшим, ця нейромережа перетворює все в чорно-біле й зменшує розміри зображень.
Але дівчина вже працює над розширенням датасету. За її словами, Олександра планує отримати IP Google Lens, щоб отримати доступ до набагато ширшої бази даних, які розширять можливості Fluxify.
Хто творець
Наразі й, починаючи зі створення ідеї, всю роботу Олександра робить сама. Проте зараз, за її словами, вона вже шукає однодумців, які б допомогли їй у роботі над застосунком. Дівчині потрібні спеціалісти з Data Analyse та Google Lens, а також software engineer і розробники, які мають досвід у розробці мобільних застосунків і створення нейронних мереж.
Що по грошах
Мобільний застосунок буде безоплатним для звичайних туристів, щоб передивитись наявні туристичні маршрути. А для гідів ресурс надасть змогу отримувати додаткові кошти — Fluxify буде отримувати за це 10% від їхнього прибутку за продажі турів.
Про плани
Олександра розповіла, що планує додати AI-асистента, який буде допомагати як користувачам, так туристичним гідам. Крім того, додатковим інструментом, за її словами, стане також VR, тобто 3D-модель будівель.
За словами дівчини, уже після доробки можна буде говорити про можливість додати Fluxifu у Play Market чи App Store.
Олександра вже презентувала застосунок на кількох міжнародних конкурсах. Саме там розробниця отримала дуже багато фідбеків, які допомогли їй скоригувати свою бізнес-модель. І надалі дівчина планує розвивати свій проєкт як повноцінний стартап.
Крім цього, дівчина вже обрала, що після 11 класу буде вступати на біомедичну інженерію у КПІ, бо, крім бізнесу та програмування, має тяжіння і до біології.