💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоОколо IT
14 августа 2024, 12:25
2024-08-14
«Щойно освоїв одну технологію, як на горизонті вже маячить наступна». Український розробник поскаржився на ситуацію в IT-індустрії
Fullstack developer Володимир Кириленко розповів, що вважає сучасне IT перевантаженим новими фреймворками та мовами програмування. На його думку, варто зосередитися на кількості, а не на якості.
«Чи не здається вам, що світ технологій зійшов з розуму? Відчуваю себе, як білка в колесі, намагаючись наздогнати всі ці нові фреймворки, бібліотеки й мови програмування. Щойно освоїв одну технологію, як на горизонті вже маячить наступна», — написав Кириленко на LinkedIn.
За його словами, зараз ледь не кожна нова вакансія намагається нав’язати «ще одну невідому тобі технологію». «Вчора я вчився працювати з React, сьогодні вже вакансія, де треба знати React та, обовʼязково, Angular (навіщо?), а завтра що? Вчити Vue? І це тільки фронтенд! Хто там кричить про важливість знань у Node.js? Це вже вчорашній день — тепер у моді Deno. Ну і куди ж без Rust?», — пояснює айтівець.
Він вказує на те, скільки часу йде на вивчення новинок, але не завжди їх вдається використовувати у проєктах, і часто вони лишаються «гучними словами в резюме».
«Чи не краще було б глибше засвоїти те, що вже знаєш, стати справжнім експертом у своїй області? Але ж ні, ринок диктує свої правила: ти маєш знати все й одразу, інакше тебе не існує. Ось так і живемо — постійно намагаємося схопити все нове, забуваючи про старе, а в результаті відчуваєш себе постійно виснаженим та неповноцінним», — нарікає Володимир Кириленко.
Айтівець пропонує фокусуватися на якості, а не на кількості, і говорить, що хоче бути професіоналом своєї справи, який «глибоко» розбирається в технології. «Я хочу стати професіоналом у своїй справі, а не поверхневим знавцем усього й нічого. Я хочу знати глибоко, а не просто згадувати назви фреймворків», — стверджує розробник.
В коментарях до допису Володимира Кириленка на LinkedIn, деякі айтівці підтвердили, що відчувають те саме. Однак багато хто не погодився з його думкою.
«Базові речі змінюються не так часто: core JavaScript, патерни. Не варто гнатися за всіма модними бібліотеками», — відзначив Co-Founder Roqo Practicum та JavaScript Developer Сергій Єрьомін.
«25 років Java Backend. Лише версії Java і Spring міняються», — зауважив Java Technical Lead в Playtika Сергій Карпенко.
«Чесно кажучи не розумію в чому проблема. Це ж цікаво вивчати нове. Якщо вам не подобається, то може просто не ту сферу обрали?», — написав веброзробник Степан Орда.