💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоВойти в IT
24 сентября 2024, 17:57
2024-09-24
Інженер-програміст Google отримав роботу завдяки безплатним курсам програмування компанії. Ось 8 важливих курсів, які він рекомендує пройти кожному програмісту
Сахіл Габа, інженер-програміст, який навчився програмувати на безкоштовних курсах від Google, порадив найкращі, на його думку, уроки для програмістів будь-якого рівня та сфери: від Python до генеративного штучного інтелекту.
Як повідомляє Business Insider. Наразі 33-річний Сахіл вже працює програмістом в самій Google. Як і багато початківців, він почав здобувати скіли з безплатних відеороликів на YouTube та платних курсів програмування. Обидва варіанти мають свої плюси та мінуси: відео на YouTube часто не мають інтерактивного елементу, а платні курси можуть бути недоступно дорогими.
«Я почав вивчати програмування дуже пізно, близько 25 років, і тоді я був повністю розгублений», — розповів Габа виданню.
У пошуках альтернативних ресурсів Габа знайшов способи отримати доступ до безплатних курсів програмування від Google. Деякі з цих курсів є частиною різних пакетів, які коштують приблизно $49 доларів, але їх можна прослухати безплатно, тоді як інші є безплатними уроками на сайті Google, який присвячений технічним розробкам.
Повідомляється, що Габа прослухав кілька курсів і через кілька місяців отримав свою першу роботу програміста в невеликому фінтех-стартапі, а потім перейшов до Amazon у 2019 році та Google у 2021 році.
Python є однією з найпопулярніших мов програмування для початківців та експертів. «Він зосереджується на основних навичках, необхідних для того, щоб почати створювати речі, не занурюючи вас у непотрібні деталі», — каже Габа.
32-годинний курс охоплює читання, вікторини та фінальний проєкт, який дозволяє застосувати свої навички до реальної проблеми. За словами Габи, цей курс особливо корисний для тих, хто займається наукою про дані, веброзробкою, автоматизацією і навіть певними фреймворками для бекенд-середовища.
Габа каже, що шкодує про те, що не вивчив Linux на початку своєї кар'єри, і рекомендує іншим не повторювати його помилок.
«Linux — це широко розповсюджена операційна система, відома своєю стабільністю та безпекою, яка практично працює на більшості комп’ютерів в Інтернеті. Як розробнику, вам доводиться регулярно працювати з її інтерфейсом командного рядка під назвою Shell».
Мова структурованих запитів, або SQL, є стандартною мовою для роботи з реляційними базами даних, і Габа рекомендує програмістам вивчити її якомога швидше. «У ній немає нічого складного, але вона є невід'ємною частиною вміння створювати додатки».
Структури даних та алгоритми є основними будівельними блоками для розв’язання проблем у програмній інженерії та важливим компонентом співбесіди з програмування у сфері високих технологій. Габа наполягає на тому, що розуміння основних структур даних та алгоритмів є наріжним каменем підготовки до співбесіди.
«Вони не намагаються вигадувати велосипед, вони просто використовують деякі з найкращих ресурсів і надають їх вам у вигляді структурованого навчального курсу», — відзначає Габа.
Інженер-самоучка каже, що написання коду — це лише перший крок у програмуванні; ефективний програміст повинен також опанувати Git та Github, щоб керувати кодом, співпрацювати з іншими та відстежувати зміни з часом.
Вступ до Git та GitHub — це 27-годинний курс, який охоплює обидва сервіси.
«Наприкінці цього курсу ви матимете навички ефективного управління кодом та участі у проєктах з відкритим вихідним кодом. Ви зрозумієте, як створювати та керувати репозиторіями, вирішувати конфлікти при злитті та ефективно використовувати pull-запити», — зазначає програміст.
Багато кодерів-початківців потрапляють у пастку, витрачаючи більше часу на налагодження свого коду, ніж на його написання. Габа вважає, що ефективне налагодження — це навичка, яка може зробити або зруйнувати надійність та ефективність програміста.
Курс з налагодження від Google вчить програмістів відтворювати проблеми, знаходити їхні першопричини та систематично налагоджувати свій код.
Машинне навчання, або навчання машини приймати рішення без надання прямих команд, є однією з найгарячіших тем у технологіях і охоплює майже всі галузі.
Габа рекомендує експрес-курс Google з машинного навчання як чудовий спосіб спробувати зрозуміти що це, не перевантажуючи себе вивченням усіх алгоритмів. Його улюблена частина — інтерактивні візуалізації та практичні вправи на Colab.
Курс Google «Вступ до генеративного ШІ» — це швидке знайомство з основними принципами GenAI без надмірного заглиблення.
«Він розповість вам, що таке великі мовні моделі, або LLM, і як вони пов’язані з речами, про які ми постійно чуємо, такими як Gemini й ChatGPT», — пояснює Габа.
У 2024 важливість кібербезпеки важко переоцінити, і Габа Сахіл каже, що розуміння основ кібербезпеки більше не є необов’язковим — воно необхідне.
Курс «Основи кібербезпеки» знайомить з поширеними кіберзагрозами, основними практиками безпеки та способами їх інтеграції в процес розробки.
Габа визнає, що цей курс не перетворить нових програмістів на експертів з кібербезпеки, але він пропонує краще розуміння практик безпеки, що використовуються в компаніях.
«Він покликаний допомогти вам зрозуміти основи кібербезпеки, щоб ви могли писати код, який не розкриває жодних даних». Очікується, що цей курс для початківців займе близько 14 годин.