💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоCтартап
29 августа 2024, 14:58
2024-08-29
Український біотехнологічний стартап Mycelia Tech вирощує «грибну шкіру» як замінник тваринної
Стартап Mycelia Tech з Івано-Франківська займається дослідженням властивостей міцелію для створення стійкого біоматеріалу. На відміну від натуральної шкіри, цей продукт вирощують на органічній основі без шкоди для тварин і довкілля.
Співзасновниця стартапу Марта Кондрин спільно з біотехнологом, доцентом кафедри біохімії та біотехнології ПНУ Олегом Лещаком зупинилися на вирощуванні «грибної шкіри» з міцелію. Йдеться саме про кореневу систему гриба, яка росте під землею, пише «Промприлад».
Для успішного результату вкрай важливе поживне стерильне середовище, де відбуватиметься нарощування міцелію на субстрат. Перший зразок матеріалу розробникам вдалося виростити за 46 днів.
За таким темпом росту, будовою й іншими властивостями грибний міцелій дуже подібний до натуральної шкіри. У світі з нього вже виготовляють не лише сумки, одяг чи аксесуари, але й вази, горщики для квітів, предмети декору, цеглу.
Марта планує зареєструвати технологію вирощування міцелію, і стартап уже запустив перші готові вироби з їхнього матеріалу.
Mycelia Tech прагне створити досконалий матеріал, який доступний для людей і брендів: за ціною, з високою якістю та довговічністю. Водночас дотримуючись принципів сталості, екологічності та нешкідливості.