Forbes: Україна винайшла власну високоточну планерну бомбу, що може стати ключовою зброєю для ударів по цілях в росії. Відео
Бомба, схоже, має ракетний прискорювач і висувні крила, що потенційно дає їй дальність польоту до 40 миль.
Бомба, схоже, має ракетний прискорювач і висувні крила, що потенційно дає їй дальність польоту до 40 миль.
На нещодавньому відео, знятому екіпажем винищувача Су-27 ВПС України, зображено бомбардувальник Су-24 ВПС України, який несе під крилом прототип плануючого боєприпасу.
Завдяки своїм крилам і хвостовому ракетному прискорювачу, бомба з GPS-наведенням, ймовірно, дуже схожа на «Хаммер». Цілком можливо, що українці насправді скопіювали французьку зброю. Завдяки швидкому зльоту з твердопаливної ракети 550-кілограмовий «Молот» може подолати відстань до 40 миль.
Українські військово-повітряні сили, очевидно, задоволені дальністю і точністю «Хаммерів», але, очевидно, незадоволені постачанням бомб. Франція пообіцяла надавати лише 50 «Хаммерів» на місяць — занадто мало, щоб відповідати приблизно 3000 КАБ, які росіяни скидають вздовж 700-мильної лінії фронту щомісяця, навіть з урахуванням КР JDAM-ER, які Україна отримує від США.
Як пише Forbes, якщо Україна зможе налагодити місцеве виробництво нової бомби, вона може почати наздоганяти російську кампанію з планерного бомбардування. Нова бомба приєднається до зростаючого портфелю боєприпасів українського виробництва, який включає крилату ракету «Нептун», новий «ракетний безпілотник» «Паляниця» і безліч односторонніх ударних безпілотників, в тому числі щонайменше дві моделі безпілотних спортивних літаків, які можуть пролетіти тисячу кілометрів з вибуховим вантажем.
Створюючи власні високоточні боєприпаси, Україна звільняє себе від повної залежності від мінливих союзників у ключових військових можливостях. Місцеве виробництво — це також спосіб для України обійти обмеження союзників щодо того, як і де українські війська можуть використовувати боєприпаси іноземного виробництва. Найбільш критично, що американці забороняють українцям стріляти високоточними балістичними ракетами, що постачаються США, по цілях на території Росії — цілях, які включають авіабази, що підтримують російські планерні бомбардувальники.
Українські військово-повітряні сили озброїли кілька типів бойових літаків американськими та французькими планерними бомбами, в тому числі Су-24, Су-27 і МіГ-29 імені Мікояна. Всі три типи з часом можуть нести нову українську бомбу.