💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоГоряченькое
22 августа 2024, 15:44
2024-08-22
Через санкції росія змушена об'єднати ресурси суперкомп'ютерних центрів, щоби відповідати вимогам сучасності
Шість російських суперкомп’ютерних центрів, розташованих по всій країні, об'єдналися в консорціум «Розподілена наукова суперкомп’ютерна інфраструктура». Ці центри мають близько 900 серверів, які не можуть оновити через санкції США. Тому об'єднання ресурсів є вимушеним заходом. Але до нього не включили найпотужніші суперкомп’ютери країни-агресора.
Ці шість суперкомп’ютерних центрів надають обчислювальні ресурси та підтримку 240 організаціям по всій країні. Розраховують, що працюючи разом, вони зможуть запропонувати своїм клієнтам більшу обчислювальну продуктивність, оскільки вимоги останніх зростають, пише Tom’s Hardware.
Об'єднана інфраструктура включає 900 серверів із загальною піковою продуктивністю 1,5 FP64 PetaFLOPS та системи зберігання наукових даних, що перевищують 15PB. Для порівняння, продуктивність 1,5 FP64 PLOPS випереджає найповільніший суперкомп’ютер зі списку Top 500, який має Rmax продуктивність 2,13 PetaFLOPS.
До консорціуму не входять найпотужніші суперкомп’ютери: державний «Ломоносов 2», розташований у МДУ ім. М. В. Ломоносова, який має Rmax продуктивність 2,48 FP64 PFLOPS. Також МДУ представив свій суперкомп’ютер MSU-270 з піковою обчислювальною потужністю 400 'AI' PFLOPS минулої осені, і він також не бере участі в проєкті. Комерційні суперкомп’ютери Яндекса, найпотужніша машина в росії з продуктивністю Rmax Linpack 21,53 FP64 PFLOPS, також не будуть частиною консорціуму.
«Нам потрібно відійти від конкуренції між центрами колективного користування і натомість зосередитися на об’єднанні їхніх ресурсів і досвіду», — зазначили в консорціуму.