Лікарі зможуть допомагати пацієнтам віддалено. На базі Тернопільського університету тестують рішення для реабілітації поранених через AR/VR
Cisco Україна разом з партнерами працюють над технологічним рішенням в медицині.
Cisco Україна разом з партнерами працюють над технологічним рішенням в медицині.
Компанія Cisco, яка має представництво в Україні, разом з партнерами на базі Тернопільського університету тестує рішення для реабілітації поранених за допомогою AR/VR технологій.
Про це в інтерв’ю Forbes розповів керівник Cisco в Україні Сергій Мартинчук.
«Разом з Мінцифрою ми запустили мультифункціональний хаб в Тернопільському університеті. На базі цього хабу опрацьовуються рішення для реабілітації поранених на базі технологій доповненої реальності. За допомогою окулярів віртуальної реальності можна визначити, як проходить реабілітація кінцівок та яким є психологічний стан людини», — сказав Мартинчук.
Він додав, що за допомогою Cisco WebEx (програма для веб-конференцій — ред.) лікар з Києва віддалено може допомагати з реабілітацією людини в будь-якому місті.
«У цьому проєкті ми співпрацюємо з українськими компаніями WE/AR Studio та Anima. Їхня задача — реалізувати функції для пілотного продукту. Потім цю систему можна буде масштабувати та комерціалізувати», — пояснили в Cisco Україна.
Зараз продукт проходить етап MVP (мінімально життєздатний продукт — ред.). В Cisco сподіваються завершити тестування до кінця цього календарного року. Далі в планах — масштабування продукту. Ціни для комерційних замовників будуть залежати від величини мережі клінік: чим більша мережа, тим більший контракт.