😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоВойна
15 апреля 2024, 13:13
2024-04-15
Зроблено 23 млн запитів на оновлення даних громадян: як просунулася інтеграція реєстру «Оберіг»
Е-реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» вже інтегрований з двома міністерствами (юстиції та освіти), з трьома держслужбами (податковою, прикордонною та міграційною), а також з Судовою адміністрацією.
Е-реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» вже інтегрований з двома міністерствами (юстиції та освіти), з трьома держслужбами (податковою, прикордонною та міграційною), а також з Судовою адміністрацією.
Про це розповів заступник МіноборониІван Гаврилюк під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад.
Зокрема, зроблено 23 млн запитів на оновлення даних громадян. На сьогодні оцифрували дані чоловіків призовного віку, які можуть бути включені до мобілізації, в усіх 24 регіонах України та Києві.
«Більшість регіонів успішно налагодили процес введення даних щодо статусу проходження комісій ВЛК. Проте, щоб забезпечити ще більшу ефективність і прозорість, ми плануємо збільшити потужності команд, що працюють у ТЦК та СП, і перевести у цифровий формат весь процес мобілізаційної кампанії для кожного громадянина. Наша мета — забезпечити прозорість та оперативність кожного кроку цього важливого процесу, надати можливість кожному громадянину реалізувати свій обов’язок захисту Батьківщини», — наголосив Гаврилюк.
Єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» — інструмент військового обліку громадян. Він покликаний зменшити кількість помилок внаслідок людського фактора і заощадити ресурси держави та людини завдяки цифровізації. Підписаний Президентом законопроєкт № 10062 на початку квітня, надав можливість «Оберегу» здійснювати обмін з іншими реєстрами.
Також Іван Гаврилюк розповів про інші заходи щодо мобілізації та залучення громадян до роботи в Силах оборони.
«Наразі триває погодження змін до 402 наказу. І з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби, тих людей, які були визнані обмежено придатними», — пояснив заступник міністра.
Щодо рекрутингових центрів, які наразі відкриваються у регіонах. Починаючи з 11 лютого, в Україні відкрито 10 таких центрів в п’яти регіонах: по одному — у Львові, Полтаві та Запоріжжі, два Центри — у Харкові та шість — у Дніпропетровській області. До кінця липня по країні має бути відкрито ще 22 таких центри. Станом на сьогодні через відкриті центри вже зафіксовано понад тисячу звернень. І понад 200 осіб вже оформлюються на посади.