💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоОружие
14 августа 2024, 17:50
2024-08-14
UPD. Українські військові випробовують британських робопсів із ШІ для застосування на полі бою
Незабаром Збройні сили України можуть розпочати використовувати на передовій собак-роботів зі штучним інтелектом. Ось як вони можуть допомогти українським військовим.
«Непомітний і спритний, він незабаром може стати неоціненним союзником на передовій для української армії», — йдеться в сюжеті французької інформаційної агенції AFP.
Журналісти побували на полігоні, де українці випробовували модель робопса «BAD One». Він вставав, присідав, бігав і стрибав відповідно до команд, які передавав його оператор. Очікується, що такі роботи можуть використовуватися у небезпечних місіях, як розвідка російських окопів (зокрема з використанням тепловізора) або виявлення мін. Вони низькі, і тому їх важче помітити.
Існує й більш досконала модель, «BAD Two», але її не показували з міркувань безпеки. Робот, який використовувався під час демонстрації, має акумулятор, який живить його близько двох годин.
«У нас є солдати-розвідники, які відправляються на розвідувальні місії, [вони] в більшості випадків дуже добре підготовлені, дуже досвідчені, і завжди наражаються на ризик», — розповів оператор, який назвав себе «Юрій». За словами оператора, який працює в британській компанії, основна функція робопсів — зменшення ризику для солдатів і збільшення оперативних можливостей.
Робот-собака, корисний для виявлення мін або саморобних вибухових пристроїв, може також використовуватися для транспортування до 7 кілограмів боєприпасів або медикаментів до гарячих точок на полі бою.
«Я не можу сказати, скільки ми розгорнули в Україні. Але це матиме значний вплив на операції й підвищить безпеку солдатів», — сказав «Юрій». За його словами, якщо собаки-роботи коли-небудь потраплять до рук росіян, аварійний вимикач дозволить оператору стерти всі дані.
UPD. З матеріалу німецького видання Bild стало відомо, що в Україні використовується вже понад 30 таких робопсів від британської компанії Brit Alliance.
Журналісти зазначили, що ці роботи компактні, міцні та маневрові. Вони також можуть дістатися туди, куди не може потрапити повітряний безпілотник.
Видання повідомляє, що завдяки антитермічному камуфляжу від німецької компанії Concamo їх практично неможливо виявити. Собаки-роботи пересуваються полем бою зі швидкістю до 15 км/год і діють в радіусі 3,5 км протягом п’яти годин. Їхня вартість, залежно від модифікації, становить від 4000 до 8000 євро.
Нагадаємо, що раніше Олег Проць, співзасновник DevDroid, яка займається розробкою й виробництвом роботизованих турелей з дистанційним керуванням «ТГП» та Wolly, а також софтом до них, розповів про відсоток українських компонентів в продуктах компанії.
Атлас оружия: Украине передали шведские танки Stridsvagn 122. Какие еще танки получили защитники и от кого
Швеция передала Украине 10 танков Stridsvagn 122, с украинскими экипажами, обученными в Швеции, пишет «Европейская правда», ссылаясь на прес службу Вооруженных сил Швеции.
Раньше, мы собирали, какие еще танки Украине уже передали другие страны.
(текст от 29 июля 2022 года)
Германия передаст Украине 14 наземных беспилотников THeMIS. Что это за машины и как они работают
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас оружия: Германия передает защитникам очередные MARS II. Какие еще РСЗО получила Украина от западных партнеров и как они работают
Федеральное министерство обороны Германии сообщило в Twitter, что в ближайшие несколько недель Украине будут переданы очередные системы залпового огня MARS II.
Ранее мы рассказывали о том, какие РСЗО партнеры прислали на помощь украинским воинам. Напоминаем об этом снова.
(Текст от 26 июля 2022)
«В лучшем случае это конец 1990-х». NYT описал, почему российские ракеты неточные, кто снабжает микрочипами врага и какие системы вооружения может повторить даже студент
Исследователи, изучавшие электронику в новейших российских крылатых ракетах и ударных вертолетах, были удивлены, обнаружив технологию десятилетней давности, использованную в предыдущих моделях, пишет The New York Times. Рассказываем, какие выводы сделали американские исследователи по поводу оружия врага.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале