Адміністрація Байдена заборонила продаж і розповсюдження програмного забезпечення російської антивірусної фірми Kaspersky Labs.
США були змушені вжити заходів через «спроможність і… намір Росії збирати та використовувати особисту інформацію американців», повідомила міністр торгівлі Джина Раймондо, пише BBC.
Як повідомила минулого місяця Джина Раймондо, вплив москви на компанію становить значний ризик для інфраструктури та послуг США.
«Касперський, як правило, більше не зможе, серед інших видів діяльності, продавати своє програмне забезпечення в Сполучених Штатах або надавати оновлення програмного забезпечення, яке вже використовується», — заявили в Міністерстві торгівлі.
У рішенні були використані широкі повноваження, надані адміністрацією Трампа, щоб заборонити або обмежити операції між американськими фірмами та технологічними компаніями з «іноземних супротивників», таких як росія та Китай.
Він фактично заборонив завантаження оновлень програмного забезпечення, перепродаж і ліцензування продуктів з 29 вересня, тоді як новий бізнес мав бути обмежений протягом 30 днів після оголошення. Продавці та посередники, які порушують обмеження, будуть оштрафовані від Міністерства торгівлі.
За даними Міністерства торгівлі, транснаціональна компанія зі штаб-квартирою в Москві має офіси в 31 країні світу, обслуговуючи понад 400 мільйонів користувачів і 270 000 корпоративних клієнтів у більш ніж 200 країнах.
На веб-сайті російського антивірусу вже зʼявилось повідомлення про те, що «купівля недоступна для клієнтів із США». А в фірмі заявили, що починаючи з 20 липня 2024 року Kaspersky поступово згорне свою діяльність у США та ліквідує американські позиції. Також Kaspersky заявив, що має намір використати «всі доступні по закону варіанти» для боротьби із забороною, і заперечив свою участь у будь-якій діяльності, яка загрожує безпеці США.
США майже заборонили у себе TikTok, КНР у відповідь змусила Apple видалити месенджери в китайському Apple Store. Чому така технологічна «Холодна війна» схожа на віддалений пролог до реальних бойових дій
В «Альфа-Банк Украина» готовятся влить $1 млрд. Возможно ли это, и каков план у Фридмана и компаньонов?
Владельцы Альфа-Банка Украина Андрей Косогов (41% акций), Михаил Фридман (32,9%) и Петр Авен (12,4%) планируют докапитализировать банк на $1 млрд. Как сообщает Forbes, доверенное лицо российских бизнесменов, известный международный экономист Симеон Дянков уже получил разрешение от Национального банка Украины проработать этот вопрос с акционерами.
Вот 5 интересных фактов о возможном соглашении.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале