Міністерство економіки Тайваню заявило про повне припинення постачання до росії верстатів, які використовують на військових підприємствах.
Зазначається, що після виходу низки розслідувань щодо таких поставок на острові посилили правила експортного контролю. Зокрема, суттєво збільшено штрафи за первинне порушення санкцій, введених проти рф та білорусі — до 1 млн тайванських доларів (близько $31 100).
Також Мінекономіки Тайваню заявляє, що веде «активну роз’яснювальну роботу» з виробниками, закликаючи їх дотримуватись законів та контролювати кінцевий потік продукції.
«З початку цього року організовано 19 семінарів, на деякі з яких були запрошені фахівці з експортного контролю з Американського інституту на Тайвані, для проведення лекцій, щоб допомогти гравцям галузі зрозуміти останні міжнародні тенденції та запобігти недотриманню вимог законодавства», — сказано в повідомленні.
За даними відомства, зміни є дієвими та обсяг експорту верстатів з Тайваню до росії «впав до нуля».
Нагадаємо, що раніше видання The Insider і The Reporter опублікували спільне розслідування, в якому йшлося про те, що Тайвань, попри проукраїнську позицію влади, став головним постачальником металообробних верстатів для підприємств військово-промислового комплексу росії. У матеріалах зазначалося, що цей експорт йде через треті країни, наприклад Туреччину. У лютому країна ввела санкції проти кількох російських компаній, які фігурували у статті.
Постачання тайванських верстатів до росії йшлося також у доповідях британського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень та Open Source Centre — урядового центру США, який аналізує інформацію з відкритих джерел для американських спецслужб.
Одна з великих проблем російської військової промисловості зараз — це дефіцит сучасних верстатів, особливо верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК), які потрібні, щоб виробляти високоточну зброю. Західні країни їх більше не постачають, тому росія шукає обхідних шляхів. Частину верстатів вона закуповує в Китаї або копіює зарубіжні зразки та виробляє аналоги з китайських деталей. Так роблять, наприклад, концерн «Калашников» та «Ковровський електромеханічний завод», який випускає токарні та фрезерні верстати.