💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоГаджеты
30 августа 2024, 14:19
2024-08-30
Студенти житомирської Політехніки розробили мобільний застосунок «Агент 112», в якому за допомогою ігор діти можуть навчитися пожежної та мінної безпеки
Студенти університету «Житомирська політехніка» розробили мобільний застосунок «Агент 112», де діти можуть навчитися пожежної безпеки та правил поведінки в разі виявлення підозрілих предметів.
У застосунку два рівні гри, які розроблені за ідеєю та сценарієм, створеними представниками ДСНС України.
На першому рівні — пожежна безпека: події розгортаються у квартирі, де з’являється задимлення, а головний герой повинен безпечно залишити приміщення, дотримуючись усіх правил безпеки.
На другому рівні — мінна безпека: головний герой на шляху від дому до школи долає різні несподівані небезпечні виклики.
У грі передбачена система заохочень у вигляді додаткових зірочок, а також зняття зірочок за дії, що можуть призвести до негативних наслідків. Після завершення другого рівня для гравця автоматично генерується сертифікат про зарахування до Дружини юних рятувальників-пожежників, який можна зберегти в форматі PDF і роздрукувати, пише житомирське інтернет-видання «Субота».
Протестували застосунок учасники Дружини юних рятувальників-пожежників з Ліцею № 28 м. Житомира.
Як створювали застосунок
Команда студентів спеціальності «Комп’ютерні науки» створили дизайн персонажів і графіку, анімацію та кат-сцени, розробляли коди для програмування ігрової логіки. Музику та звуки для гри записували учасники музичної групи «Прірва».
Перший рівень гри студенти створили швидко, майже за місяць, наприкінці минулого року. Потім доопрацьовували цей рівень і створювали другий, що зайняло більше часу — майже рік.
«Моє основне завдання на початку була малювати саму кімнату. Мені давали скетч кімнати. Я мала зробити хороший вигляд кімнати. Мені довелося з нуля вивчати анімацію, ту саму кісткову анімацію: виставляти кістки, надавати їм вагу, оскільки кожен персонаж має різну статуру тіла», — розповіла Анастасія Тихоліз «Суспільному».
Наразі гру розроблено для Android: триває процес розміщення гри в Play Market. У майбутньому планується адаптація гри для iOS.
Студенти планують створити наступні рівні гри, які навчатимуть дітей безпечної поведінки на воді та діям у разі пожежі на природі.