💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоТакая жизнь
11 ноября 2024, 17:01
2024-11-11
Ярослав Ажнюк: «Кожен з тих 80% українців, у кого на телефоні стоїть російський троянський Telegram, програє цю війну просто через лінь»
Засновник компанії з розробки гаджетів для тварин Petcube (також двох mill-tech стартапів та проєкту Kremlingram) Ярослав Ажнюк заявив, що Україна програє інформаційну війну з росією й наголосив на важливості зміни месенджера Telegram на західні аналоги.
«З 2023 по 2024 рік використання Telegram для обміну повідомленнями зросло з 75% до 81% серед усіх українців, а для отримання новин — з 72% до 73%. Ми катастрофічно програємо цю внутрішню інформаційну війну з росією, частково через те, що майже ніхто не усвідомлює, що вона відбувається», — написав Ажнюк в LinkedIn.
За його словами, кожен з тих 80% українців, у кого на телефоні «стоїть російський троянський Telegram», програє цю війну «просто через» лінь.
«Лінь перейти на WhatsApp, Signal чи веб-платформу, лінь домовитися про це зі співвласниками будинку чи шкільним чатом, лінь змінити внутрішню політику компанії, організації чи сільради, лінь підписатися на канал Повітряних Сил у WhatsApp з оповіщеннями про наближення безпілотників», — пояснив засновник Kremlingram.
Він вказав, що в цьому також є провина «лінивих та дещо жадібних до грошей, слави та влади впливових осіб, медіаменеджерів та ЗМІ», які за майже три роки не почали міграцію своєї аудиторії з Telegram-каналів на «непідконтрольну ворогу платформу, що прагне знищити все українське». «Ми або змінимося, або загинемо», — заявив Ярослав Ажнюк.
Наприкінці жовтня вийшли результати опитування, яке стверджує, що найпопулярнішим джерелом інформації українці обирають Telegram. Йому надають перевагу 47% респондентів. Для пошуку необхідної інформації YouTube обирають 26%, «Єдиний марафон новин» — 21%, а 19% респондентів віддали перевагу розповідям очевидців подій/знайомих та офіційним державним джерелам.
Социальные сети и искусственный интеллект формируют глобальные нарративы о войне в Украине. Как их используют украинцы и россияне — аналитика от Foreign Policy
В преддверии вторжения россии в Украину социальные медиа служили полем битвы для государств и негосударственных деятелей, чтобы распространять конкурирующие нарративы о войне и изображать текущий конфликт в своих собственных интересах. Издание Foreign Policy опубликовало большой аналитический материал, как украинцы и россияне используют социальные сети, чтобы давать информацию о войне. Приводим его адаптированный перевод.
Не только Metro и S.T.A.L.K.E.R. 31 украинская игра к 31-летию Независимости Украины
31 год независимости Украины — это еще и 31 год самостоятельности и обособленности всего украинского творчества. Касается это и видеоигр. Ведь за три десятка лет украинцы успели создать самые разные игры на любой вкус.
Так что в честь Дня Независимости мы решили вспомнить 31 игру от украинских разработчиков. И пускай без очевидных Metro и S.T.A.L.K.E.R. не обошлось, одними ими дело не ограничивается. Есть тут и подзабытые шутеры из совсем другого времени, и многообещающие современные проекты, и крайне необычные инди.
Жаль, тут не можна вставити скріншот. Бо стаття про шкоду "телеграму" закінчується рекламою бота і каналу в "телеграмі" самого dev.ua. Дуже іронічно і показово.
Жаль, тут не можна вставити скріншот. Бо стаття про шкоду "телеграму" закінчується рекламою бота і каналу в "телеграмі" самого dev.ua. Дуже іронічно і показово.