💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоДеньги
28 августа 2024, 17:55
2024-08-28
«Планований ресурс у 125 млрд грн розтанув до 30». Гетманцев розповів про нові зміни в законопроєкті про підвищення податків
Голова парламентського Комітету з питання фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що робоча група погодила підвищення військового збору до 5% для найманих працівників та запровадження 1% військового збору для ФОПів третьої групи. Водночас Мінфін виступив проти підняття податків до 50% для банків.
підвищення ВЗ обмежене податковим періодом, у якому буде скасовано воєнний стан;
ВЗ буде спрямовуватись через спецфонд виключно на фінансування ЗСУ;
податок на надприбуток банків прибрали (категорична позиція Мінфіну та НБУ);
дещо уточнили авансовий внесок з АЗС;
збільшення ставки податку на прибуток фінустанов підвищимо на майбутнє, а не на 2024 рік як пропонувалося;
1% військовий збір для юросіб на єдиному податку третьої групи прибрали.
«Урешті планований ресурс у 125 млрд грн розтанув до 30,1 млрд. І це ще навіть не друге читання…», — написав нардеп.
Водночас, як повідомляє Forbes Україна, Данило Гетманцев зняв із порядку денного підвищення податків для банківського сектору до 50% у 2024 році, бо проти виступили Міністерство фінансів, Нацбанк і Міжнародний валютний фонд (МВФ).
Мінфін не підтримав цю ідею, адже має занепокоєння щодо можливостей банків інвестувати в ОВДП. Натомість міністерство розраховує додатково залучити завдяки ОВДП понад 200 млрд грн до кінця року.
Про появу такої норми в законопроєкті повідомляв народний депутат Ярослав Железняк. Однак заступниця міністра фінансів Світлана Воробей заявила, що банки й так сплачують найбільший корпоративний податок. Крім того, проти підвищення податку до 50% нібито виступає МВФ. В НБУ також висловилися проти цієї ідеї.
Раніше очільник Мінфіну Сергій Марченко розповів, що уряду потрібно швидко закрити діру в бюджеті на 500 млрд гривень, яка здебільшого необхідна для Сил оборони, у тому числі на зарплати військовим.
Для цього Мінфін уже до вересня планує підвищити податки українцям, щоб знайти більше коштів для фінансування оборонних сил України. Але представники бізнесу запевняють, що весь тягар ляже на доброчесних платників податків, і в такий спосіб розв’язати проблему не вийде.
На початку серпня члени Ради підприємців, до якої входить Олег Гороховський, намагалися переконати представників уряду, що запропонована раніше модель підвищення податків може мати негативні наслідки для бізнесу та економіки України.
Зокрема представники IT-галузі непокояться, що це призведе до «тінізації» економіки й порушення гарантій податковому простору «Дія.City».
Какие визы за границей могут оформить цифровые кочевники: большой гайд по Digital Nomad в 30+ странах мира
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw Костянтин Буяло написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та працівників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
«Моя финансовая цель — накопить $1 000 000, чтобы потом иметь пассивный доход и жить на него». Как айтишники тратят деньги и во что инвестируют
Зарплата айтишников в Украине — одна из самых высоких. И ИТ-отрасль во время войны — единственная отрасль, которая растет несмотря на войну. А айтишники среди тех, кто наиболее активно поддерживает армию. Средний месячный донат айтишника составляет 10% от зарплаты, или $270. dev.ua решил расспросить айтишников, куда они тратят деньги и во что инвестируют во время войны.