💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Стас ЮрасовCтартап
29 сентября 2024, 08:30
2024-09-29
Зброя відплати. Українські aerospace-розробники вирішили відродити і модернізувати німецьку «літаючу бомбу» V-1, якими гітлерівці бомбили Лондон у 1944
13 червня 1944 року гітлерівські війська завдали удару по Лондону. Вони використовували Wunderwaffe, яка мала назву V-1 (Фау-1), або ж Vergeltungswaffe-1 — зброя відплати. Фактично це були перші прототипи сучасних дронів, так звані літаки-снаради, які вироблялися на заводі німецької компанії Fieseler.
V-1 завдали багато руйнувань лондонцям. Більше 6000 людей було вбито та ще майже 18 000 — поранені. Близько 10 000 було запущено по Англії, з них 2419 досягли Лондона.
Британці називали V-1 «літаючими бомбами» (flying bomb) або ж «дзижчачими бомбами» (buzz bomb). Пройшло 80 років, і українська команда аерокосмічних розробників вирішила не просто відтворити німецькі V-1, а ще й вдосконалити їх для того, щоб нищити вже сучасного ворога — рф.
«У нас є товариш з Америки, який нам доставив базові креслення на основі якихось. Вони не таємні. Це досить аматорська технологія, яку, якщо довести до гарного стану, то вийде дуже легка у багаторазовому виробництві річ», — розповідає dev.ua CEO компанії First Parsec Олексій Винокур.
Олексій разом зі своїм колегою Остапом Вандо (CTO) представили на IT Arena 2024 у Львові прототип імпульсного реактивного двигуна для майбутнього дрона. Їхня розробка має назву Thunder Dynamics. Взагалі-то їхня мрія — це мирні ракети, які б дешево постачали вантажі на орбіту. Але, як каже Остап «час сьогодні зовсім не мирний», відповідно і проєкт такий.
Thunder Dynamics, як каже Винокур, вже почав працювати з державною платформою Brave1 і очікує перший грант десь на півмільйона гривень, щоб доробити свій перший прототип. Як розповідають розробники, під час конференції у Львові у них було досить багато контактів з компаніями, які зацікавлені. «І в принципі ми також вже плануємо свій наступний крок — це розробка свого вже дрона», — продовжує розробник.
Біля реактивного двигуна на стенді лежав шматочок крила — це вже початок. А в презентації розробники надали посилання на відео, щоб у відвідувачів склалося враження щодо того, як працює так званий Pulse Jet.
Якщо збудувати дрон з двигуном, який представили розробники, то він би міг літати зі швидкістю 500-650 км/г і мати дальність дії до 150 км. Щоб подолати цю відстань, дрону буде потрібно десь 20 літрів пального.
Вартість українського буде складати $10 000 (при виробництві від 1000 штук за місяць). Додатково знадобиться пускова установка багаторазового використання. Її вартість — $5000.
ФАБи на крилах
Розробники хочуть взяти кращі риси від вже існуючих в світі дронів і реалізувати їх в українській моделі реактивно БПЛА.
Тому ідея насправді проста: взяти все хороше від Шахеду, трішки переосмислити його в плані двигуна — більша швидкість дає можливість ставити більшу бойову частину. «В ідеалі, після обкатки першого двигуна — я зараз провожу концептуальний дизайн під боєголовку — розміщувати бойову частину типа ФАБ», — додає Остап. Тобто це як російський ФАБ, тільки з двигуном.
Щоб збудувати обкатати перший дрон, хлопцям знадобиться інвестиції в розмірі декількох сотень тисяч доларів.
«Можливо, це буде не краща в світі авіоніка, але це же буде готовий MVP», — резюмує Остап.
23 школы дронов, которые помогут научиться управлять беспилотником. Куда обратиться, чтобы стать оператором БПЛА
О важности беспилотников и, соответственно, операторов уже говорят очень много и всюду. Военные ожидают, что штаты БПЛА в бригадах должны расширить, особенно после объявления создания «Сил беспилотных систем».
К списку из собранных нами заведений, обучающих операторов БПЛА, добавилась еще одна 23-я в этом списке школа. Добавляем школу операторов USMT и обновляем информацию по другим учреждениям.
Если вы знаете, кто еще обучает пилотов для беспилотников, пишите на почту [email protected].
(обновленный текст от 22 июля 2022 года)
На украинский ударный дрон PUNISHER собрали более 1,3 млн грн. Что может гроза командных центров врага
Дмитрий Томчук сообщил, что самые легкие и самые маленькие ударные дроны PUNISHER, не имеющие аналогов в мире, теперь стоят $70 000. Производитель добавил в комплекс еще одного беспилотника, и теперь их там два. Дмитрий пишет, что Юлия Черешня и Павел Харузов собрали на комплекс уже более 1,3 млн грн.
Ранее он рассказал журналисту dev.ua, что умеют эти «птички», и почему именно они могут переломить ход войны в пользу Украины.
(текст от 1 июня 2022 года)
США в очередном пакете помощи предоставит Украине дроны Switchblade 600. Подробности об этих и других «птичках», которыми пользуются украинские защитники
Среди списка помощи, которую предлагает Пентагон, есть дроны-камикадзе Switchblade 600, которые официальный Киев просил передать ранее.
Контракт на исследование и разработку для 10 дронов SwitchBlade 600 производителя Aerovironment, ожидается в течение следующих 30 дней, заявила пресс-секретарь Пентагона Джессика Максвелл в электронном письме News Defense.
Мы собрали список дронов, которые используют украинцы против врага, в том числе и подробности о Switchblade 600.
(текст от 17 мая 2022 года)
Украинские разработчики дронов Culver Aviation представили в Лас-Вегасе систему мониторинга и новейший беспилотник Menatir. Рассказываем, как это работает
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале