💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаИстории
19 августа 2024, 10:42
2024-08-19
«Ого, я справді потрапляю в Google». Історія UX-інженера, що зумів отримати оффер від техгіганта, не маючи вищої освіти
Військовий із Сінгапуру зміг отримати роботу UX-інженера в нью-йоркському офісі Google, не маючи профільної освіти. Едвін Тох кинув університет і служив в армії Сінгапуру, перш ніж потрапив на роботу в Google. Він почав свою кар'єру стажером у Нью-Йорку, а потім став власником бізнесу та UX-інженером.
Ось переклад есе айтівця, яке опублікував Business Insider.
«Я ніколи не думав, що потраплю туди»
Мій друг розповів мені, чого очікувати в нью-йоркському офісі Google, перш ніж я почав там працювати. Ви не отримаєте тієї атмосфери, яку бачите у фільмах — це просто велика офісна будівля. Але коли влітку 2018 року я зайшов у вестибюль і побачив великий логотип з інтерактивним екраном, я все ще думав: «Ого, я справді потрапляю в Google». Думаю, будь-хто хотів би працювати в Google, якби мав таку можливість, але я ніколи не думав, що потраплю туди. У підсумку я пропрацював у Google шість років.
Я не пішов типовим шляхом. Я народився і виріс у Сінгапурі в сім'ї з п’яти осіб. Здобути освіту було б дорого, але я зрозумів, що вона мені може не знадобитися. Я бачив, як швидко розвиваються технології. Під час навчання в Наньянській політехніці за спеціальністю «цифровий медіадизайн» (навчання врешті я покинув) я пам’ятаю, як мій викладач дізнавався про нову розробку і водночас навчав нас її використання. Мені потрібно було пройти обов’язкову військову службу в сінгапурській армії, тож я два роки служив у ній на повну ставку. Коли я звільнився, я приєднався до цифрового рекламного агентства в Сінгапурі, щоб заощадити, а через три роки почав подавати заявки на стажування в США. Мене спонсорувало як стажера Firstborn, цифрове агентство в Нью-Йорку.
Похід у власний бізнес
Я пропрацював у Нью-Йорку п’ять місяців. Потім я повернувся до Сінгапуру, де заснував власну агенцію цифрового дизайну, і Firstborn став одним із наших клієнтів. Пропрацювавши там три роки, я зрозумів, що більшу частину свого часу займаю управлінськими завданнями, і був стурбований тим, що моє зростання як програміста починає гальмуватися.
Я закрив свою компанію і повернувся до США, щоб знову приєднатися до Firstborn як штатний співробітник у вересні 2015 року.Індустрія змінилася в основному завдяки запуску iPhone, і з’явилося багато стартапів, що займалися розробкою додатків.
Синдром самозванця
Я хотів подати заявку в Google, але страждав від синдрому самозванця. Я не відчував себе справжнім розробником. Я робив маркетингові вебсайти, які мали бути лише веселими та креативними, а не для реальних продуктів, від яких люди залежали б і якими користувалися щодня. Друг порекомендував мені Google.
Телевізійна компанія запропонувала мені роботу через два роки роботи в США. Коли я вже збирався підписати пропозицію, подруга, яка працювала в Google, сказала мені, що вони шукають UX-інженерів, і підштовхнула мене подати заявку. Це була ідеальна роль для мене.
Співбесіда в Google
Вона порекомендувала мене, а потім зі мною зв’язався менеджер з найму в Google. Процес співбесіди розпочався з телефонної розмови та базового технічного тесту. Потім у мене була співбесіда на місці.
Коли я йшов на співбесіду в Google, я не думав, що отримаю роботу, тому розглядав її як досвід. Я також думав, що це круто, що я отримав шанс відвідати Google.
Що мене здивувало, коли я зайшов до офісу Google, так це те, наскільки великою є будівля/ Вона займає одну авеню, і з одного кінця до іншого можна дійти за чотири хвилини. Там було чотири кафе, в кожному з яких подавали різні види їжі, а баристи наливали каву.
День співбесіди складався з п’яти раундів. Спочатку я представив своє портфоліо п’ятьом інтерв’юерам з різних відділів компанії. Потім у мене було три індивідуальні співбесіди, які включали технічні тести, і ще одна, яка була зосереджена на гуглі, щоб зрозуміти, чи добре я впишуся в корпоративну культуру. Процес співбесіди зайняв цілий день.
Обід із менеджером і швидкий офер
Під час обіду ви можете поставити будь-яке запитання, яке не буде зараховане до вашого балу за співбесіду. Я пообідав з менеджером з найму, який також проводив мою телефонну співбесіду. Він подбав про те, щоб мені було комфортно, і перевірив, чи готова я психологічно до наступної половини співбесіди, бо знав, наскільки виснажливою може бути цілий день.
Після завершення співбесіди ваша заявка потрапляє до комітету з найму, який вирішує, чи прийняти вас на роботу, чи ні, а потім комітет з пропозицій повертається з пропозицією. Зазвичай цей процес займає кілька тижнів, але вони знали, що у мене вже була пропозиція, тож від першого контакту до пропозиції минуло лише два тижні.
Я отримав поштою капелюх з пропелером, пазл, футболку та рукописну записку з привітанням.
Я пропрацював у Google шість років. Я працював над усім, від Пошуку до Google Pay. Якщо ви хочете переходити з однієї організації в іншу в Google, ви повинні подати заявку. Переманювати людей з інших команд вважається поганим тоном.
Всередині Goole
Під час пандемії я переїхав до офісу в Маунтін-В’ю в Кремнієвій долині, щоб працювати над місячним проєктом Google at X (раніше Google X). Атмосфера між офісами Google у Нью-Йорку та Каліфорнії дуже відрізняється. У Маунтін-В’ю набагато більше інженерів, водночас у Нью-Йорку є поєднання продажів, інженерії та дизайну.
Я знав, що таке Маунтін-В’ю, бо бував там і по роботі, і як турист. Кампус має дуже магічну атмосферу. Попри те, що він спокійний, ви можете відчути, що саме тут все відбувається.
Х-офіс у Каліфорнії відрізняється від нью-йоркського офісу Google У Каліфорнії підлогою блукають роботи. Їх можна побачити всюди. Я пропрацював в X рік, доки Google Labs не придбала проєкт місячного польоту, над яким я працював. Я повернувся до Нью-Йорка, бо скучив за зручністю міста.
Найбільше мені подобалося в роботі в Google те, як легко було познайомитися з одними з найгеніальніших і водночас найскромніших людей у сфері технологій. Мені пощастило працювати з одними з найрозумніших людей у цій галузі, останнім часом у команді під назвою Playspace, яка працювала над впровадженням корисних генеративних функцій ШІ в Workspace.
Життя після Google
Я пішов з Google, щоб приєднатися до AI-стартапу Робота у такій великій компанії, як Google, часто може розмити або відтермінувати ваш вплив. У стартапі ваше виживання залежить від вашого внеску. Все, що ви робите, може створити або зруйнувати компанію.
У квітні я пішов з Google у стартап під назвою Runway. Я налагодив тісні стосунки з людьми, з якими працював у Google, і це те, за чим я сумуватиму найбільше.
Roosh запускает новую образовательную платформу AI HOUSE CLUB для ML/AI-специалистов и дата сайнтистов. Рассказываем, как подать заявку и чему будут учить
Мануал для джуна. Что нужно знать новичку в frontend-разработке перед собеседованием на проект мечты: вопросы на интервью и примеры тестовых
Создавать IТ-продукты можно на разных уровнях и совершенствовать их как изнутри, (backend), так и снаружи (frontend). Возьмем, к примеру, сайт. Специалист может работать с задачами под капотом, а может развивать интерфейс сайта, приложения или специальное программное обеспечение для бизнеса, чтобы они были удобными, понятными и функциональными.
Последним как раз занимается frontend-инженер. Что еще нужно знать джунам о frontend-разработке, что не стоит делать перед собеседованием и на какие вопросы ответить, чтобы быть готовым на 100% — Frontend Engineer в Levi9 Алексей Горбунов разложил все по полочкам в этом материале.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
За проханням автора публікуємо текст тільки українською.
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.