💰 Хочеш вільно розраховуватись криптою? Trustee Plus - криптогаманець і платіжна картка 💳👉
Олександр КузьменкоГоряченькое
28 октября 2024, 19:24
2024-10-28
Індонезія офіційно заборонила продаж iPhone 16 в країні. У чому причина
Індонезія офіційно заборонила iPhone 16 від Apple й обмежила його продаж та експлуатацію на території країни. Місцева влада вважає, що компанія не виконала свої зобов’язання щодо інвестицій.
Міністр промисловості Агус Гуміванг Картасасміта (Agus Gumiwang Kartasasmita) каже, що будь-який iPhone 16, що працює в межах Індонезії, є «незаконним». Він також закликав споживачів не купувати пристрій з-за кордону: «Якщо є iPhone 16, який може працювати в Індонезії, це означає, що пристрій є нелегальним».
Як повідомляє The Economic Times, рішення міністерства заборонити iPhone 16 пов’язане з частковим виконанням компанією Apple своїх інвестиційних зобов’язань в Індонезії. Спочатку Apple пообіцяла інвестувати 1,71 трильйона рупій (приблизно $109 млн), щоб збільшити місцевий контент та інфраструктуру, але поки що інвестувала лише 1,48 трильйона рупій (близько $95 млн).
Нестача 230 мільярдів рупій (приблизно $14,75 млн) не дозволила міністерству видати необхідну сертифікацію Міжнародного ідентифікатора мобільного обладнання (IMEI), що є вимогою для легальності пристроїв в Індонезії.
«Ми, Міністерство промисловості, ще не можемо видати дозвіл на iPhone 16, оскільки існують зобов’язання, які Apple повинна виконати», — зазначив міністр промисловості Індонезії.
Заборона також стосується інших нещодавно випущених продуктів Apple, таких як iPhone 16 Pro та Apple Watch Series 10, після глобального запуску цих пристроїв 20 вересня.
Уряд Індонезії зобов’язує іноземні компанії виконувати вимогу щодо 40% місцевих компонентів, що є частиною процесу сертифікації рівня вітчизняних компонентів (Domestic Component Level, TKDN), щоб працювати в країні. Для Apple ця сертифікація безпосередньо пов’язана з обіцянкою створити по всій Індонезії центри досліджень і розробок, які називають академіями Apple.
Представник міністерства Фебрі Хендрі Антоні Аріф підтвердив, що, хоча Apple подала заявку на сертифікацію для iPhone 16, вона перебуває на розгляді й буде розглянута лише після виконання компанією інвестиційних зобов’язань.
Індонезія має населення близько 277 млн осіб і є найбільшою країною на островах Південно-Східній Азії, та частково — Океанії. У квітні CEO Apple Тім Кук відвідав Джакарту, де зустрівся з президентом Джоко Відодо, щоб обговорити можливі плани розширення компанії в Індонезії.
Під час цього візиту Кук натякнув, що Apple «розгляне можливість» створення місцевих виробничих потужностей для підтримки своєї діяльності в країні. Однак з того часу не було укладено жодних нових угод, а регуляторні органи Індонезії продовжують очікувати на повне дотримання компанією Apple взятих на себе зобов’язань.
Нагадаємо, що нещодавно українська розробниця Катерина Резникова розповіла в X, як минулого року Apple допомогла евакуювати її бабусю з Харкова під час російських обстрілів.