Наталя ХандусенкоТаке життя
22 вересня 2023, 15:04
2023-09-22
В Індонезії блогерку засудили до двох років ув'язнення за відео в TikTok. Який злочин вона скоїла
Суд в Індонезії засудив жінку до двох років ув’язнення за публікацію відео в TikTok, у якому вона промовила мусульманський вислів перед тим, як з’їсти свинину.
Суд в Індонезії засудив жінку до двох років ув’язнення за публікацію відео в TikTok, у якому вона промовила мусульманський вислів перед тим, як з’їсти свинину.
33-річна Ліна Лутфіаваті — лайфстайл-блогерка має понад 2 млн підписників у TikTok, а також веде бізнес в Індії.
ЇЇ визнали винною в «розпалюванні ворожнечі» проти релігійних осіб і груп. Їй також загрожує штраф у розмірі $16 245. Якщо вона не оплатить його вчасно, термін ув’язнення можуть продовжити на три місяці, повідомляє ВВС.
Ліна Лутфіаваті, яка прийняла індійське ім’я Ліна Мукерджі через свою любов до боллівудських фільмів, вважає себе мусульманкою. В ісламі вживання свинини суворо заборонено.
У березні вона опублікувала відео, на якому вимовила «Бісмілла» — арабський вислів, що означає «в ім’я Бога» — перед тим, як з’їсти хрустку свинячу шкірку.
У той час вона подорожувала по Балі, де більшість населення — це індуси. Блогерка сказала, що спробувала свинину з цікавості.
Відео набрало мільйони переглядів і викликало багато критики. А один індонезієць повідомив про це в поліцію за «свідоме споживання свинини, попри те, що вона мусульманка».
У травні поліція звинуватила Лутфіаваті в поширенні ненависницької інформації, заявивши, що це був акт ворожнечі за етнічною, релігійною та расовою приналежністю.
Багато консервативних організацій по всій країні назвали відео богохульством, серед них Рада улемів і вищий мусульманський духовний орган Індонезії.
В індонезійських соціальних мережах реакція на її ув’язнення розділилася: багато хто згоден із вироком суду та назвали її дії богохульством. Інші розкритикували, зазначаючи, що терміни ув’язнення за корупцію часто набагато менші.
Правозахисні групи й активісти Індонезії давно критикують закони про богохульство, які, на їхню думку, часто зловживають проти релігійних меншин.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі