😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоВойна
1 мая 2024, 12:40
2024-05-01
«Ми просимо в партнерів високотехнологічні рішення, найкращі, що вже існують на ринку»: як працює «Коаліція дронів»
Заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко розкрила деякі подробиці про співпрацю Міноборони з країнами-учасницями «Коаліції дронів»: як формуються потреби армії та відбувається передача безпілотників.
Заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко розкрила деякі подробиці про співпрацю Міноборони з країнами-учасницями «Коаліції дронів»: як формуються потреби армії та відбувається передача безпілотників.
Коаліція дронів
«Коаліції дронів» офіційно стартувала у лютому 2024 року. Її очолила Латвія. Коаліція вже налічує 9 країн-учасниць: Латвію, Велику Британію, Україну, Швецію, Данію, Німеччину, Литву, Естонію та Нідерланди.
1. Формування потреби армії
Генштаб формує реальну потребу щодо ресурсів для Збройних Сил, включно з дронами. Після цього над забезпеченням потреби працюють різні державні органи, серед них і Міністерство оборони. Про це розповіла Катерина Черногоренко «АрміяInform».
2. Презентація потреб Коаліції
Міноборони презентує потреби учасникам «Коаліції дронів» з докладним описом технічних характеристик та необхідності застосування. Кожна країна самостійно вирішує, які дрони вона може дозволити собі передати або на які виділити гроші для виробництва.
«Ми просимо в партнерів високотехнологічні рішення, найкращі, що вже існують на ринку або ті, які вартувало б винайти. Ми зацікавлені в таких продуктах. Це не завжди принципово конкретний виробник чи фірма, якщо технічні характеристики відповідають заявленим, якщо вони відповідають нашому запиту», — зауважила Черногоренко.
3. Передача безпілотників
Передача безпілотників від партнерів — це паралельний процес. Міноборони просить те, що необхідно, партнери або це передають, або пропонують те, що можуть передати.
«Ми аналізуємо запропоновані зразки. Якщо вони підходять під наші потреби, то, звичайно, не відмовляємося. Тому за таким принципом отримуємо допомогу», — пояснює заступниця Міністра оборони України.
Нагадаємо, на позачерговому засіданні Коаліції у квітні союзники пообіцяли передати БпАК SkyRanger, дрони Heidrun RQ-35 та VECTOR 211, а також виділити кошти на виробництво українських FPV.