Латвія очолила коаліцію дронів для допомоги Україні. Які інші коаліції ми маємо з союзниками
Чим саме займеться нове об'єднання.
Чим саме займеться нове об'єднання.
Латвія бере на себе лідерську роль у «коаліції дронів» серед країн, які надають військову підтримку Україні для відсічі російській агресії.
Про це заявив президент Латвії Едгарс Рінкевичс на спільному брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським під час його візиту до Риги.
Рінкевичс зазначив, що Латвія «очолює «коаліцію дронів» у рамках формату «Рамштайн», та що безпілотники — одна зі сфер співпраці у рамках меморандуму про військове співробітництво, який Україна та Латвія підпишуть у рамках візиту Зеленського.
«Ми бачимо, що у нас є можливість до співпраці. Ми можемо виготовляти дешевші дрони, які дуже ефективні й дуже необхідні українським військовим, щоб досягати успіху», — сказав Едгарс Рінкевичс.
Також Рінкевичс анонсував наступний пакет військової допомоги від Латвії, до якого увійдуть у тому числі гаубиці, артилерійські снаряди й протитанкова зброя.
Які ще ми маємо коаліції з союзниками:
— Німеччина і Франція виступили лідерами зі створення коаліції з посилення наземної протиповітряної оборони України.
— Навесні 2023-го року стало відомо, що Великобританія та Нідерланди працюватимуть над створенням міжнародної коаліції винищувачів.
— У липні тодішній міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про сформовану коаліцію для підготовки українських пілотів на винищувачах F-16. До цієї коаліції увійшли 11 держав та Україна. Вони підписали меморандум, де виклали всі умови навчального процесу.
— Великобританія і Норвегія очолили морську коаліцію, яка постачатиме кораблі та транспортні засоби для зміцнення здатності України діяти на морі.
— Україна, Естонія та Люксембург у вересні минулого року створили ІТ-коаліцію. Ключовим результатом ІТ-коаліції є створення єдиної цифрової екосистеми бойового управління та управління оборонними ресурсами для Сил оборони.