NASA розгорнуло на орбіті сонячне вітрило площею 80 м²: яке його призначення
Космічний апарат настільки компактний, що перед розгортанням усе вмістилося в CubeSat розміром 23×23×34 см.
Космічний апарат настільки компактний, що перед розгортанням усе вмістилося в CubeSat розміром 23×23×34 см.
Система Advanced Composite Solar Sail System (ACS3) була запущена 23 квітня з Нової Зеландії на борту ракети-носія Electron компанії Rocket Lab і — після місяців ретельних перевірок — успішно розгорнута 29 серпня.
Вітрило розташоване на орбіті набагато вище, ніж Міжнародна космічна станція. Це зроблено для того, щоб уникнути опору Землі, оскільки в той час, як МКС регулярно використовує двигуни, щоб рухатися вгору й уникати атмосферного опору, ACS3 виробляє крихітну кількість тяги, тому повинен розміщуватися далі від неї.
У 2015 році NASA запропонувало місію із сонячним вітрилом, яка отримала назву Sunjammer за оповіданням легенди наукової фантастики Артура К. Кларка 1964 року, у якому описуються позапланетні вітрильні перегони. Але місію скасували через бюджетні причини за рік до запуску.
Система призначена для уловлювання викидів від Сонця та перетворення їх у двигун для дослідження космосу.
Протягом наступних кількох тижнів команда буде тестувати можливості маневрування вітрила в космосі. Підняття та зниження орбіти космічного апарату Advanced Composite Solar Sail System надасть цінну інформацію, яка може допомогти в розробці майбутніх концепцій операцій і дизайну для наукових і дослідницьких місій, оснащених сонячними вітрилами.
Систему сонячних вітрил можна побачити із Землі. На офіційних сторінках NASA в соцмережах будуть розповідати, як побачити та над якою місцевістю пролітає космічний апарат.
Наступним кроком NASA після завершення цього демонстраційного польоту буде створення системи HIPERSail, яка буде приблизно в шість разів більшою за ACS3 і використовуватиметься для доведення придатності цієї технології для міжпланетних місій, пише The Register.