💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоШІ (ai)
15 ноября 2024, 12:31
2024-11-15
NASA запускає Earth Copilot — чат-бот із ШІ, який відповідатиме на питання про нашу планету
Earth Copilot розробили, щоб полегшити доступ до складних наукових даних і їхнього розуміння для людей, які не є вченими чи дослідниками. Як працює чат-бот, NASA показало в демонстраційному відео.
Обсяг геопросторових даних NASA перевищує 100 петабайтів, і очікується, що в найближчі роки він збільшиться в рази. Ці дані мають вирішальне значення для розуміння нашого світу й розв’язання складних проблем, що стоять перед людством, але вони можуть бути складними та важкодоступними для людей із не наукової сфери.
У створенні Earth Copilot космічне агентство співпрацювало з Microsoft, використовуючи Azure OpenAI для інтеграції ШІ у своє сховище даних.
За допомогою Earth Copilot, NASA прагне спростити доступ до наукових, оскільки отримання та розуміння інформації в базі даних NASA може бути складними для людей, які не є дослідниками чи науковцями.
«Для багатьох пошук і вилучення інформації вимагає навігації по технічних інтерфейсах, розуміння форматів даних та опанування тонкощів геопросторового аналізу — спеціалізованих навичок, якими володіють лише деякі нетехнічні користувачі. ШІ може спростити цей процес, скоротивши час на отримання інформації з даних про Землю до декількох секунд», — сказав Тайлер Брайсон, корпоративний віцепрезидент Microsoft з питань охорони здоров’я та державного сектору, пише The Verge.
Наразі Earth Copilot доступний лише для науковців та дослідників NASA, які оцінять можливості інструменту. Потім вивчатимуть можливість його інтеграції в платформу візуалізації, дослідження й аналізу даних NASA (VEDA), яка вже пропонує доступ до деяких даних агентства.
Божество, звездолет, обломок планеты: что человечество знает о Луне и как собирается туда возвращаться
16 ноября 2022 года NASA успешно запустила миссию Artemis 1 к Луне. Ракета Space Launch System (SLS) и корабль Orion стартовали в 8:47 по Киеву из космического центра Кеннеди на мысе Канаверал. Задача корабля Orion — покрутиться вокруг спутника Земли шесть дней и вернуться на Землю, после чего можно запускать людей. Если все пройдет успешно, через несколько лет мы увидим грандиозный камбек и реюньон человечества на спутник Земли. Что мы знаем о Луне, почему так долго ее игнорировали и как будем возвращаться в обновленном благодаря успешному старту (наконец-то!) суперэксплейнере от dev.ua от 29 августа 2022 года.