Клікери — це ігри у форматі Telegram-ботів, у яких користувачі можуть заробляти віртуальні активи за допомогою багаторазового натискання на екран або інших подібних дій. Ці мініігри, пише inсrynted, зазвичай передбачають прості дії, такі як натискання, свайпи або виконання завдань, щоб отримати віртуальні винагороди. Зароблені монети можна витрачати на внутрішньоігрові покупки різних предметів або покращень, які дають можливість заробляти ще більше віртуальних монет.
Клікери в Telegram функціонують на спеціальній платформі Telegram Apps (tApps), де можуть бути розміщені й інші додатки різного призначення. Вона забезпечує інтеграцію застосунків безпосередньо в месенджер. Інтеграція з блокчейном The Open Network (TON) значно підвищує популярність цих ігор серед спільноти, пропонуючи високу пропускну здатність і безпеку транзакцій.
Український клікер Pocket Rocket
Український аналог клікера «Хом’як» створила команда криптобіржі WhiteBIT за два місяці.
«Подібні ігри стали дуже популярними серед користувачів Telegram по всьому світу (особливо в країнах Східної Європи та Азії). Проте більшість українських користувачів не хоче користуватися російським „Хом’яком“, а шукає альтернативи. Тут їм на допомогу й приходить Pocket Rocket», ― розповів dev.ua Алекс Старіков, Product Owner Whitechain
«Pocket Rocket — це стратегія, в якій користувачі повинні збирати кристали, покращувати свої космічні кораблі, а також відкривати нові галактики. Чим вище місце гравця в таблиці лідерів — тим більше шансів отримати Airdrop від Whitechain.
Ось, що можна робити в Pocket Rocket:
Майнити кристали. У цьому гравцям допоможе космічний корабель та влучне тапання екрану.
Знищувати астероїди. За кожний астероїд гравці отримують додаткові кристали та доступ до рідкісних ресурсів.
Покращувати космічний корабель. Гравці можуть модернізовувати корабель, щоб відкрити нові можливості та дослідити нові частини Web3-всесвіту.
Відкривати галактики. Кожна галактика унікальна. Щоб відкрити нову, потрібно лише назбирати потрібну кількість кристалів — 3000, 10 000, 20 000, 100 000, 1 млн, 10 млн, 20 млн, 30 млн або 50 млн.
Використовувати бусти. Нові безплатні бусти з’являються в грі кожні 2 години. Гравцям потрібно лише заклеймити та використати їх для того, щоб намайнити більше кристалів.
Виконувати квести. Гравці мають змогу виконувати прості завдання (як-от підписка на акаунт у соціальній мережі або перехід на сайт) та отримувати за це винагороди.
Брати участь у Spindrop. З колесом фортуни можна виграти криптонагороди, кристали, а також безплатне покращення космічного корабля. Крутити його можна лише раз на день.
Підійматися в таблиці лідерів. Тут все просто — гравцям необхідно зібрати якомога більше кристалів, щоб отримати можливість виграти більше призів.
Уже скоро в гру будуть додані альянси гравців (Space Squads) та динамічні NFT, каже Старіков.
Він зауважує, що команда WhiteBit завжди прагнула привернути увагу людей до криптовалют. «Такі ігри — чудовий спосіб достукатися до великої кількості користувачів. Завдяки Pocket Rocket люди можуть дізнатися більше про криптовалюти та почати трейдити», ― переконані розробники.
Мільйони юзерів
Вибір Telegram як платформи для створення гри Старіков пояснює просто: щомісяця близько 0,9 мільярда людей користуються Telegram. Це означає, що вони вже знайомі з принципом роботи застосунку та звикли до його інтерфейсу. Крім того, він має низький поріг входу в крипту. Тож цей вибір був для нас очевидним.
Наразі в Pocket Rocket грають вже 3 млн користувачів і ця цифра постійно зростає. Найбільша кількість гравців приєднується до нас з країн Східної Європи та Азії. «Щоб досягти такого результату, ми проводимо маркетингові кампанії та постійно залучаємо нових партнерів», ― каже Старіков.
Він наголошує: Pocket Rocket не вимагає внесків, ставок або оплати. Це повністю безплатна гра. «Звичайно ж, найбільше користувачів в ній приваблює те, що вони можуть отримати винагороди за збір кристалів та бонуси за рефералів. Крім того, ми постійно оновлюємо Pocket Rocket та намагаємося зробити її цікавішою. Наприклад, ми плануємо додати можливість створювати альянси та отримувати NFT. Ба більше, на найуспішніших гравців вже скоро чекатиме Airdrop», ― розповів Старіков.
Нині команда розробників вже працює над конкурентними механіками всередині гри. Наприклад, будуть додані бої між учасниками, для перемоги в яких потрібно буде вдосконалити свій космічний корабель (за кристали або крипту).
А що ще грати в Telegram?
Українська гра ― наслідок світового тренду на створення ігор-тапалок. І, хоч особливу увагу до цієї сфери притягнув саме «Хом’як» з російським слідом, аудиторія якого сягла 100 млн користувачів, є й інші не менш цікаві альтернативи. Ось кілька найцікавіших із них на думку експертів спільноти incrypted:
Blum у майбутньому планує стати повноцінною гібридною (DEX & CEX) криптобіржею в Telegram, а поки користувачі мають змогу заробляти blum-поінти, збираючи їх кожні вісім годин або ж заробляючи в грі. Клікер досить простий: зверху падають зелені елементи, які потрібно збирати, але при цьому уникати падаючих бомб — вони на три секунди зупиняють гру, даючи можливість зібрати більше елементів.
Catizen — гра в Telegram, де ви керуєте колонією котів у химерному світі. Поєднуючи стратегію та симулятор, вона дозволяє будувати та розширювати свою колонію, заробляючи при цьому віртуальні монети. Гравці збирають ресурси, виконують місії та змагаються з іншими, щоб отримати нагороди.Гравець починає зі створення колонії та призначення завдань своїм котам, кожен з яких має унікальні навички для таких видів діяльності, як фермерство, риболовля тощо. Виконуючи ці завдання, ви заробляєте ігрову валюту. У грі є щоденні місії та спеціальні події для отримання додаткових нагород.
Ще однією популярною «тапалкою» є PixelVerse. Це P2E-гра, де геймерам належить брати участь у PvE-битвах, збирати цінні предмети, виконувати квести й за це отримувати токени PIXFI.
Yescoin — це гра-клікер у Telegram, яка працює на блокчейні TON та дозволяє заробляти криптовалюту, свайпаючи по екрану. Вона стала популярною завдяки простій механіці та можливості заробляти реальні цифрові активи. Гравці проводять свайпи, щоб накопичувати Yescoins. Більше свайпів означає більше зароблених монет. Також можна виконувати різні завдання, приєднуватися до команд та брати участь у спільних заходах для збільшення доходів. Гра має таблицю лідерів, що стимулює змагання між гравцями.
MemeFi Club — клікер, який поєднує культуру мемів і геймінг. У MemeFi ви створюєте унікального персонажа і приєднуєтеся до клану для участі в PvP (гравець проти гравця) та PvE (гравець проти середовища) битвах. Гра зосереджена на кланових боях, де клани гравців разом борються з босами та ворожими кланами, щоб заробити нагороди. Користувач заробляє нагороди, беручи участь у місіях, таких як рейди на босів та кланові рейди. У першому випадку ви використовуєте силу свого персонажа, щоб перемогти босів і отримати нагороди, які спочатку потрапляють у скарбницю вашого клану. Групові ж рейди дозволяють вашому клану красти нагороди у ворожих кланів, додаючи змагальний елемент.
Dotcoin — це tap-to-earn гра в Telegram. Як аналог Notcoin, вона дозволяє користувачам добувати внутрішню валюту, натискаючи на екран. Гра включає щоденні завдання та місії, що надають додаткові можливості для заробітку. Їхнє виконання збільшує віртуальні доходи й підвищує рейтинг на лідербордах. Dotcoin інтегрує соціальні функції, дозволяючи запрошувати друзів і отримувати реферальні бонуси.
У клікері W-Coin гравці виконують завдання, щоб накопичити віртуальні монети. Гра приваблює користувачів своєю простою механікою та системою нагород. Гравці можуть фармити W-Coin, виконуючи такі завдання, як натискання, участь у челенджах та запрошення друзів. Щоденні та щотижневі місії пропонують значні винагороди. Реферальна програма дозволяє заробляти додаткові монети, залучаючи нових гравців, сприяючи розвитку сильної спільноти.
Також популярністю в користувачів користуються Near Wallet, Wormfare, Avacoin. А Notcoin, який називають основоположником тапалок у Telegram, — абсолютний рекордсмен у криптосфері за маркетингом і швидкістю залучення користувачів. У нього найбільша аудиторія серед усіх крипто-додатків. Зараз в проєкті починається другий етап — від тапалки проєкт перейшов до стейкінгу та майнингу плюс виконання завдань, сподіваюсь заробітки будуть не гірші ніж у першому раунді коли ми заробили сотні доларів.
Волонтеры с киберполицией запустили благотворительную игру о военных «Котяцкий драйв». Бить орков можно в Гостомеле, Чернобаевке и даже на крейсере «Москва»