💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоШІ (ai)
25 октября 2024, 15:13
2024-10-25
OpenAI збирається запустити свою нову модель ШІ Orion, яка потенційно у 100 разів потужніша за GPT-4. Коли може з'явитися новий ШІ
На відміну від двох останніх моделей OpenAI, GPT-4o й o1, компанія не планує випускати ШІ з кодовою назвою Orion одразу в широкому доступі на платформі ChatGPT. Спершу OpenAI хоче надати доступ компаніям, з якими тісно співпрацює, щоб вони могли створювати свої власні продукти й функції.
Як повідомили джерела виданню The Verge, інженери Microsoft готуються розмістити Orion на Azure вже в листопаді. Хоча всередині OpenAI Orion розглядається як наступник GPT-4, неясно, чи буде компанія називати його GPT-5 офіційно.
Один з керівників OpenAI назвав Orion потенційно в 100 разів потужнішим за GPT-4. Також відомо, що ця модель не пов’язана з «вдумливою» o1, яку OpenAI випустила у вересні. Мета компанії — з часом об'єднати свої LLM для створення ще більш потужної моделі, яку з часом можна буде назвати штучним загальним інтелектом, або AGI.
У вересні стало відомо, що OpenAI випускає нову модель штучного інтелекту o1, відому під внутрішньою назвою «Полуниця» (Strawberry), котра максимально наблизить ШІ до стандартів роботи людського мозку і зможе вирішувати складні завдання.
Раніше Сем Альтман опублікував загадковий твіт, в якому зазначив, що «з нетерпінням чекає, коли скоро зійдуть зимові сузір’я». Якщо запитати ChatGPT o1-preview, що приховує пост Альтмана, ШІ відповідає, що він натякає на слово «Оріон», яке є зимовим сузір’ям, найбільш помітним на нічному небі з листопада по лютий.
На початку жовтня OpenAI залучила $6,6 млрд від постійних венчурних інвесторів, зокрема Thrive Capital і Khosla Ventures, а також найбільшого корпоративного спонсора OpenAI — Microsoft. До фінансування вперше доєдналась Nvidia.
«Есть ли у меня талант, если компьютер может имитировать меня?». Искусственный интеллект пишет книги авторам Amazon Kindle. The Verge пообщался с авторами и обнаружил много интересного
Писатели-романисты используют искусственный интеллект для создания своих произведений. Издание о технологиях The Verge пообщалось с писательницей Дженнифер Лепп, выпускающей новую книгу каждые девять недель, и узнало о том, как работает искусственный интеллект для написания романов. Приводим адаптированный перевод статьи.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале