💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікВойна
3 сентября 2024, 08:35
2024-09-03
«Професійне застосування безпілотних систем різного типу — це майбутнє наших Збройних Сил». Командувач Сил безпілотних систем про теперішнє та майбутнє дронів
Полковник Вадим Сухаревський, командувач Сил безпілотних систем Збройних Сил України, розповів про технології дронів станом на зараз, а також про те, що світ побачить вже незабаром.
Командувач повідомив в коментарі для АрміяInform, що для збереження життя солдата — основне завдання, яке стоїть зараз перед підрозділами Сил безпілотних систем, у війську проводять роботизацію, триває масштабне, системне, професійне застосування безпілотних систем різного типу на полі бою.
«Власне, це якраз і є майбутнє наших Збройних Сил», — сказав він.
На питання, «чи можуть безпілотні системи замінити солдатів на полі бою», Вадим Сухаревський сила безпілотних систем — це асиметрична відповідь на будь-який масштабний збройний хід з боку противника.
«Щобільше — безпілотні системи стануть валютою нашої держави після нашої перемоги. Це однозначно. Дрони — це наша візитна картка. Це найкращий внесок для нашої економіки після війни, щоб вийти від сировинного ринку до технологічно-промислового», — наголосив він.
Крім того, за словами командувача, триває R&D, наукова, доктринальна та бойова робота, щоб закрити дронами не лише небо, а й землю та море. «Сьогодні завдяки використанню морських систем чорноморський флот (рф. — прим.ред.) майже зійшов з арени, втік із Севастополя. Це всесвітньо відомий факт, що Україна дала бій на морі без флоту. Тому в цьому заслуга якраз і новонародженої тактики, і стратегії дій на морі», — акцентував він.
Вадим Сухаревський сказав, що світ та Україна скоро побачить багатофункціональні морські безекіпажні системи, які будуть забезпечувати наші морські кордони.
Щодо наземних роботизованих комплексів, то тут, як каже командувач підрозділу Сил безпілотних систем, є ціла низка викликів. «У нас досить наукомістке виробництво, але ми наразі лише на початковому етапі, триває розробка інституційного полігону, на якому це все тестується, випробовуються тактики тощо. Наземні системи виконують багато різних дій, окрім того, є системи дистанційного мінування, евакуації поранених. Ми дивимось на роки вперед, і нас цікавить організація системи на довгі роки», — підкреслив він.
23 школы дронов, которые помогут научиться управлять беспилотником. Куда обратиться, чтобы стать оператором БПЛА
О важности беспилотников и, соответственно, операторов уже говорят очень много и всюду. Военные ожидают, что штаты БПЛА в бригадах должны расширить, особенно после объявления создания «Сил беспилотных систем».
К списку из собранных нами заведений, обучающих операторов БПЛА, добавилась еще одна 23-я в этом списке школа. Добавляем школу операторов USMT и обновляем информацию по другим учреждениям.
Если вы знаете, кто еще обучает пилотов для беспилотников, пишите на почту [email protected].
(обновленный текст от 22 июля 2022 года)
Германия передаст Украине 14 наземных беспилотников THeMIS. Что это за машины и как они работают
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас оружия: Германия передает защитникам очередные MARS II. Какие еще РСЗО получила Украина от западных партнеров и как они работают
Федеральное министерство обороны Германии сообщило в Twitter, что в ближайшие несколько недель Украине будут переданы очередные системы залпового огня MARS II.
Ранее мы рассказывали о том, какие РСЗО партнеры прислали на помощь украинским воинам. Напоминаем об этом снова.
(Текст от 26 июля 2022)
На украинский ударный дрон PUNISHER собрали более 1,3 млн грн. Что может гроза командных центров врага
Дмитрий Томчук сообщил, что самые легкие и самые маленькие ударные дроны PUNISHER, не имеющие аналогов в мире, теперь стоят $70 000. Производитель добавил в комплекс еще одного беспилотника, и теперь их там два. Дмитрий пишет, что Юлия Черешня и Павел Харузов собрали на комплекс уже более 1,3 млн грн.
Ранее он рассказал журналисту dev.ua, что умеют эти «птички», и почему именно они могут переломить ход войны в пользу Украины.
(текст от 1 июня 2022 года)
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале