Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Наталя ХандусенкоОружие
31 октября 2024, 09:46
2024-10-31
Для дронів розробили «котячі очі», щоб могли розпізнавати об'єкти в різних умовах освітлення: як працює нова система комп’ютерного зору
Учені розробили нову систему комп’ютерного зору за дизайном котячого ока, яка допоможе дронам та іншим військовим роботам краще виявляти та розпізнавати об'єкти, наприклад, під час дощу, туману чи в темряві. Крім того, система використовує нейронну мережу для обробки інформації.
Учені розробили нову систему комп’ютерного зору за дизайном котячого ока, яка допоможе дронам та іншим військовим роботам краще виявляти та розпізнавати об'єкти, наприклад, під час дощу, туману чи в темряві. Крім того, система використовує нейронну мережу для обробки інформації.
Система зору, розроблена вченими Інституту науки і технологій Кванджу (GIST) у Південній Кореї, використовує вдосконалені лінзи та датчики, пише LiveScience.
Чому котяче око
Удень зіниця кота має форму вертикальної щілини, яка фільтрує світло й зменшує відблиски, допомагаючи коту сфокусуватися. Уночі зіниця розширюється, щоб впустити більше світла, а сітловідбивальний шар, який називається tapetum lucidum, покращує зір, відбиваючи видиме світло назад через сітківку й збільшуючи кількість світла, доступного для фоторецепторів.
Аналогічно, нова система включає щілиноподібну діафрагму, яка допомагає відфільтрувати непотрібне світло й виділити ключові об'єкти в яскравих умовах, а потім використовує сітловідбивальні шари, подібні до тих, що розташовані в очах котів, для покращення видимості в умовах низької освітленості.
«Роботизованим камерам часто важко помітити об’єкти на жвавому або закамуфльованому фоні, особливо коли змінюються умови освітлення. Наш дизайн розв’язує цю проблему, дозволяючи роботам розмити непотрібні деталі та зосередитися на важливих об’єктах», — розповідає професор електронної інженерії Янг Мін Сонг.
І оскільки система комп’ютерного зору покладається на спеціалізовані лінзи, а не на потужну комп’ютерну обробку, вона більш енергоефективна, додав Сонг.
Що показало тестування
Тест показав, що система добре розмиває фонові об’єкти, зберігаючи фокус на цільовому об’єкті. Учені також використовували нейронну мережу — набір алгоритмів машинного навчання, призначених для обробки інформації подібно до людського мозку — щоб допомогти системі краще сприймати важливі об’єкти.
Для розгортання системи в практичних і комерційних умовах потрібно покращити роздільну здатність пікселів у полі зору. Але в майбутньому вона може бути інтегрована в роботів та інші машини, в тому числі військові дрони та роботи-розвідники.
23 школы дронов, которые помогут научиться управлять беспилотником. Куда обратиться, чтобы стать оператором БПЛА
О важности беспилотников и, соответственно, операторов уже говорят очень много и всюду. Военные ожидают, что штаты БПЛА в бригадах должны расширить, особенно после объявления создания «Сил беспилотных систем».
К списку из собранных нами заведений, обучающих операторов БПЛА, добавилась еще одна 23-я в этом списке школа. Добавляем школу операторов USMT и обновляем информацию по другим учреждениям.
Если вы знаете, кто еще обучает пилотов для беспилотников, пишите на почту [email protected].
(обновленный текст от 22 июля 2022 года)
На украинский ударный дрон PUNISHER собрали более 1,3 млн грн. Что может гроза командных центров врага
Дмитрий Томчук сообщил, что самые легкие и самые маленькие ударные дроны PUNISHER, не имеющие аналогов в мире, теперь стоят $70 000. Производитель добавил в комплекс еще одного беспилотника, и теперь их там два. Дмитрий пишет, что Юлия Черешня и Павел Харузов собрали на комплекс уже более 1,3 млн грн.
Ранее он рассказал журналисту dev.ua, что умеют эти «птички», и почему именно они могут переломить ход войны в пользу Украины.
(текст от 1 июня 2022 года)
США в очередном пакете помощи предоставит Украине дроны Switchblade 600. Подробности об этих и других «птичках», которыми пользуются украинские защитники
Среди списка помощи, которую предлагает Пентагон, есть дроны-камикадзе Switchblade 600, которые официальный Киев просил передать ранее.
Контракт на исследование и разработку для 10 дронов SwitchBlade 600 производителя Aerovironment, ожидается в течение следующих 30 дней, заявила пресс-секретарь Пентагона Джессика Максвелл в электронном письме News Defense.
Мы собрали список дронов, которые используют украинцы против врага, в том числе и подробности о Switchblade 600.
(текст от 17 мая 2022 года)
Украинские разработчики дронов Culver Aviation представили в Лас-Вегасе систему мониторинга и новейший беспилотник Menatir. Рассказываем, как это работает
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале