💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоОружие
15 августа 2024, 10:38
2024-08-15
Український виробник РЕБ Kvertus інвестував $500 000 в технологію протидії дронам з «машинним зором»
Kvertus розробляє РЕБ, який працюватиме нижче рівня шумів і зможе садити так звані дрони з ШІ, з початку 2024 року. Технологія придушення таких дронів вже пройшла випробування в умовах, що наближені до бойових.
Про нові подробиці розробки Kvertus йдеться в матеріалі Forbes Україна.
Машинний зір дозволяє оператору «захопити» ціль, щоб дрон рухався до неї в автоматичному режимі. За словами радника міністра стратегпрому з безпілотників Ярослав Олійник, ця технологія — наступний крок у розвитку FPV-дронів.
Раніше СЕО Kvertus Ярослав Філімонов розповів, що наразі російські дрони з машинним зором не є масовими. Проте компанія вже готується представити нову унікальну технологію придушення безпілотників, яку протестує і на дронах із машинним зором.За словами Олійника, ця технологія знизить ефективність роботи РЕБ і спростить роботу оператора БПЛА.
У розробку РЕБ для протидії таким дронам Kvertus інвестувала $500 000. «Ми пройшли відомче випробування в умовах, наближених до бойових. Зараз подали документи на кодифікацію та постановку на озброєння», — сказав Філімонов.
На його думку, однією з переваг розробки є можливість працювати у парі із засобом радіоелектронної розвідки компанії Azimuth. «У розробку Azimuth та його наступника Ranger ми вклали близько $2 млн за останній рік і дев’ять місяців», — каже співвласник Kvertus.
У Kvertus також висловили бажання продавати свої вироби за кордоном. Наразі під час воєнного стану це заборонено. «Ми надсилаємо запити й прохання дозволити експорт. Запуск виробництва за кордоном — крайня міра» — каже Філімонов.
Раніше керівник фонду «Повернись живим» Тарас Чмут в інтерв’ю YouTube-каналу Pressing розповів про перенесення виробничих потужностей за кордон з боку деяких виробників БПЛА.
«У нас мінімум 4 лідери ринку винесли виробництво за кордон і хто б та що не казав, вони не повернуться сюди. Вони будуть працювати в Польщі, Чехії, Словаччині та інших країнах», — сказав Тарас Чмут.
23 школы дронов, которые помогут научиться управлять беспилотником. Куда обратиться, чтобы стать оператором БПЛА
О важности беспилотников и, соответственно, операторов уже говорят очень много и всюду. Военные ожидают, что штаты БПЛА в бригадах должны расширить, особенно после объявления создания «Сил беспилотных систем».
К списку из собранных нами заведений, обучающих операторов БПЛА, добавилась еще одна 23-я в этом списке школа. Добавляем школу операторов USMT и обновляем информацию по другим учреждениям.
Если вы знаете, кто еще обучает пилотов для беспилотников, пишите на почту [email protected].
(обновленный текст от 22 июля 2022 года)
На украинский ударный дрон PUNISHER собрали более 1,3 млн грн. Что может гроза командных центров врага
Дмитрий Томчук сообщил, что самые легкие и самые маленькие ударные дроны PUNISHER, не имеющие аналогов в мире, теперь стоят $70 000. Производитель добавил в комплекс еще одного беспилотника, и теперь их там два. Дмитрий пишет, что Юлия Черешня и Павел Харузов собрали на комплекс уже более 1,3 млн грн.
Ранее он рассказал журналисту dev.ua, что умеют эти «птички», и почему именно они могут переломить ход войны в пользу Украины.
(текст от 1 июня 2022 года)
США в очередном пакете помощи предоставит Украине дроны Switchblade 600. Подробности об этих и других «птичках», которыми пользуются украинские защитники
Среди списка помощи, которую предлагает Пентагон, есть дроны-камикадзе Switchblade 600, которые официальный Киев просил передать ранее.
Контракт на исследование и разработку для 10 дронов SwitchBlade 600 производителя Aerovironment, ожидается в течение следующих 30 дней, заявила пресс-секретарь Пентагона Джессика Максвелл в электронном письме News Defense.
Мы собрали список дронов, которые используют украинцы против врага, в том числе и подробности о Switchblade 600.
(текст от 17 мая 2022 года)