🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Олександр КузьменкоОружие
12 ноября 2024, 17:11
2024-11-12
Тайвань, ймовірно, передав Силам оборони зенітно-ракетні комплекси HAWK
Як повідомляє Forbes, Тайвань передав свої надлишкові батареї зенітно-ракетних комплексів HAWK українським військово-повітряним силам. Ракети HAWK сумісні з сучасною системою NASAMS, проте ймовірно, мова йде не про пряму передачу зброї Силам оборони.
У своєму матеріалі видання посилається на слова Тоні Ху, якого називає колишнім чиновником Пентагону, і пише про ймовірні 15 батарей HAWK. Як зазначає Defense Express, це не зовсім коректне твердження.
«Загалом Україна може розгорнути до 15 батарей HAWK виробництва компанії Raytheon, кожна з яких матиме щонайменше шість пускових установок з трьома ракетами й відповідні радари», — Девід Екс із Forbes.
Українські експерти говорять, що 15 батарей ЗРК MIM-23 HAWK могли б стати «дуже суттєвим зміцненням» української ППО, проте невідомо на основі яких даних було заявлено оцінку. На їх думку, слова Тоні Ху можуть неофіційною заявою про цілком правдиву інформацію, але вони роблять акцент на тому, що Тайвань «непрямо передав Україні» HAWK.
Це може означати, що надлишковий ресурс міг бути відправлений не Україні напряму, а «третім державам», які раніше надавали відповідну допомогу. Зокрема Іспанія заявляла, що дала ЗСУ дві батареї ЗРК HAWK на 6 пускових установок кожна, ймовірно разом із запасом ракет. Іспанська армія планує використовувати MIM-23 Hawk щонайменше до 2030 року, тому в неї міг виникнути запит на додаткові ракети до цього ЗРК.
Комплексу HAWK вже понад 60 років. Проте експерти відзначають, що він простий, надійний, високомобільний на буксированих пускових установках, легко модернізується і чудово працює проти повільних безпілотників, крилатих ракет і пілотованих літаків. Крім того, ракета HAWK сумісна з іншою, більш сучасною системою протиповітряної оборони, яку використовує Україна: американо-норвезькою Національною передовою зенітно-ракетною системою «земля-повітря», або NASAMS.
Атлас оружия: Украине передали шведские танки Stridsvagn 122. Какие еще танки получили защитники и от кого
Швеция передала Украине 10 танков Stridsvagn 122, с украинскими экипажами, обученными в Швеции, пишет «Европейская правда», ссылаясь на прес службу Вооруженных сил Швеции.
Раньше, мы собирали, какие еще танки Украине уже передали другие страны.
(текст от 29 июля 2022 года)
Германия передаст Украине 14 наземных беспилотников THeMIS. Что это за машины и как они работают
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас оружия: Германия передает защитникам очередные MARS II. Какие еще РСЗО получила Украина от западных партнеров и как они работают
Федеральное министерство обороны Германии сообщило в Twitter, что в ближайшие несколько недель Украине будут переданы очередные системы залпового огня MARS II.
Ранее мы рассказывали о том, какие РСЗО партнеры прислали на помощь украинским воинам. Напоминаем об этом снова.
(Текст от 26 июля 2022)
«В лучшем случае это конец 1990-х». NYT описал, почему российские ракеты неточные, кто снабжает микрочипами врага и какие системы вооружения может повторить даже студент
Исследователи, изучавшие электронику в новейших российских крылатых ракетах и ударных вертолетах, были удивлены, обнаружив технологию десятилетней давности, использованную в предыдущих моделях, пишет The New York Times. Рассказываем, какие выводы сделали американские исследователи по поводу оружия врага.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале