У співпраці з Microsoft та Iconem, яка спеціалізується на оцифруванні історичних об'єктів, Ватикан запустив новий інтерактивний вебсайт, цифрову копію собору та дві виставки з використанням штучного інтелекту, пише Reuters.
3D-модель собору Святого Петра була створена шляхом сканування базиліки за допомогою дронів, камер і лазерів. Алгоритми штучного інтелекту об'єднали, опрацювали та доповнили дані.
Дрони літали вночі протягом 4 тижнів, зробивши понад 400 000 фотографій і зібравши дані, еквівалентні колоні DVD-дисків заввишки 6 км. Дані від цифрового двійника також допоможуть у консервації та реставрації.
«Ми представляємо Святого Петра не лише світові, але й новому поколінню людей мовою, яка є більш доступною для часу, в якому ми живемо», — сказав президент Microsoft Бред Сміт.
Папа Римський Франциск визнав, що штучний інтелект може розширити доступ до знань, але неодноразово попереджав, що він повинен використовуватися лише етично, щоб принести користь людству.
«Правильне і конструктивне використання потенціалу ШІ, який, безумовно, корисний, але може бути неоднозначним, залежить від нас», — сказав він під час представлення проєкту.
«Есть ли у меня талант, если компьютер может имитировать меня?». Искусственный интеллект пишет книги авторам Amazon Kindle. The Verge пообщался с авторами и обнаружил много интересного
Писатели-романисты используют искусственный интеллект для создания своих произведений. Издание о технологиях The Verge пообщалось с писательницей Дженнифер Лепп, выпускающей новую книгу каждые девять недель, и узнало о том, как работает искусственный интеллект для написания романов. Приводим адаптированный перевод статьи.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале