💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоГоряченькое
10 октября 2024, 12:27
2024-10-10
Український стартап Deus Robotics більше не виготовляє власних роботів, а лише софт для них. Чому компанія відмовилася від «заліза»?
Український виробник роботів Deus Robotics, серед клієнтів якого поштовий оператор «Нова пошта», із січня 2024 року змінив стратегію й почав лише встановлювати своє програмне забезпечення на роботів інших компаній замість збору власних. Ідеться про мільйони доларів економії.
У компанії кажуть, що розробляти й збирати новий тип роботів довго — шлях від ідеї до серійного виробництва одного робота займає два роки й коштує $1 млн.
Тож у січні 2024 року компанія відмовилась від збірки власних роботів і змінила «залізо» на софт.
На думку засновника компанії Павла Пікуліна, найцінніша інтелектуальна власність у роботах — софт.
«На тестовому роботі іншої компанії ми встановили наш софт, налаштували й перевірили систему всього за три місяці», — говорить операційна директорка Антоніна Єремейчук.
Deus Robotics має контракти з трьома виробниками роботів, назви яких вона не розкриває, посилаючись на NDA. «Вони з Китаю й інших азійських країн, але наша система працюватиме і з європейськими виробниками», — додає співзасновниця.
Відмова від збірки роботів заощаджує Deus Robotics витрати на R&D. «Ми збиралися розробити шість моделей роботів, тож зекономили $6 млн»,— каже Єрмейчук.
Команду інженерів компанія не звільняла. «Вони потрібні для доналаштування готових роботів під потребу клієнта», — пояснює співзасновниця.
Завдяки контрактам з іншими виробниками стартап розширив продуктову лінійку. «Маємо понад 17 типів роботів», — говорить Єрмейчук. Головною перевагою вона називає те, що Deus Robotics надає бізнесам єдину точку доступу до роботизації. «Клієнт інтегрується з нашою системою один раз і в майбутньому може обирати роботів від будь-якого виробника», — каже Єрмейчук.