💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаСтартап
23 лютого 2023, 22:11
2023-02-23
Український стартап Deus Robotics, що виготовляє роботів для «Нової пошти», залучив $1,5 млн від фонду SMRKі Олександра Косована та планує закріпитися в США
Стартап Deus Robotics Павла Пікуліна залучив $1,5 млн посівних інвестицій від фонду SMRK Олександра Косована.
«Ми в SMRK зробили нову інвестицію в Deus Robotics, стартап із роботизації складів. Сума інвестиції становить $1,5 млн. Уже сьогодні роботи Deus Robotics перевозять тисячі посилок, підвищуючи ефективність важливого для країни бізнесу — „Нової пошти“. На черзі інші клієнти. Серце Deus Robotics — AI-технологія орієнтування та координації роботів у просторі, яка швидко інтегрується у процеси операторів складів», — написав партнер фонду Влад Тісленко.
Найбільший і поки єдиний клієнт Deus Robotics — українська «Нова пошта», нові гроші потрібні на масштабування у США.
Компанію Deus Robotics Пікулін заснував у 2018-му. За даними Forbes, у 2022-му Пікулін планував збільшити виробництво з 40 роботів на рік до 1000 й вийти на операційний прибуток. Тоді Deus Robotics якраз підписав інвестугоду із BGV Trident Capital. Заснований росіянином з українським громадянством Іллею Пономарьовим та співвласником АТБ Геннадієм Буткевичем фонд вклав у виробника роботів $5 млн. За умовами контракту гроші мали надійти до кінця лютого, каже Пікулін, однак стартап їх так і не побачив.
Deus Robotics збирався розширити команду до 80 людей, закупити обладнання та запустити серійне виробництво у Києві, щоб виготовляти до 400 роботів на місяць. До цього Пікулін збирав роботів невеликими партіями у власному R&D-центрі.
Через війну фонд BGV Trident Capital в односторонньому порядку заморозив фінансування. Тому компанія виживала, як могла — власними силами. Команду та складські запаси стартап евакуював до Мукачева на Закарпатті. У серпні з’явився підрядник для виробництва — одеський завод електроніки «Телекарт-пром». Потужності партнера дозволяють виробляти тисячу одиниць на рік, каже Пікулін. Питання — у клієнтах.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.