💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоНаучпоп
20 сентября 2024, 16:36
2024-09-20
У Японії розробили першу у світі антену, яка перетворює скляні вікна на вежі 5G
Нова скляна антена WAVEAntenna може перетворити скляні вікна на базові станції для 5G-зв’язку. Пристрій може допомогти збільшити покриття мережі 5G без будівництва нових веж на території міст.
Скляну антену WAVEAntenna розробила японська компанія AGC разом із телекомунікаційним оператором NTT Docomo, пише Interesting Engineering.
Цей пристрій має розв’язати проблему встановлення базових станцій у міських районах
Попри те, що п’яте покоління мобільного зв’язку (5G) впроваджується вже понад чотири роки, широке покриття все ще потребує вдосконалення порівняно з мережею 4G.
Щоб зменшити затримку при з'єднанні, 5G використовує вищі частоти в діапазоні 24–100 ГГц. Однак ця висока частота має менший радіус дії, тому базові станції мають менше покриття порівняно з 4G.
Отже, для досягнення такого ж покриття, як у технології 4G, 5G потребує порівняно більшої кількості базових станцій. Встановлення більшої кількості базових станцій є більш трудомістким, дорогим і навіть складним у міських районах, де наявність вільного простору є основною проблемою.
Як працює скляна антена WAVEAntenna
Різні компоненти базової станції були інтегровані в плоску панель з невеликою площею, яка може бути встановлена на внутрішню поверхню вікна, залишаючи зовнішній фасад будівлі недоторканим.
Компанія почала працювати над прототипом у 2020 році, а минулого року випустила подібний продукт, який пропонує спільний доступ до кількох мереж. NTT Docomo використала прозорі провідні матеріали для антени, яка затиснута разом з прозорою смолою між двома листами скла.
Антена оптимізована для роботи в діапазоні частот від 3,7 до 4,5 ГГц. Хоча це далеко від оптимальних частот 24–100 ГГц, які переважно використовуються в 5G, але вони слугують дещо іншій меті.
Технологія 5G також використовує діапазон Sub6, де сигнали з частотою менш як 6 ГГц проникають крізь такі бар'єри, як стіни й будівлі. Це менш відомий, але не менш важливий компонент мережі 5G, без якого телефон не матиме покриття всередині будівлі.
Ці частоти не забезпечують високої пропускної здатності, як решта діапазону в 5G, але можуть допомогти збільшити покриття мережі. Крім того, додаткову місткість можна створити, використовуючи наявну інфраструктуру, замість того, щоб будувати нові вежі для додавання нових базових станцій. Це також дає постачальникам послуг можливість вибрати відповідну висоту встановлення, коли це необхідно.
Очікується, що в майбутньому, коли оператори зв’язку захочуть поділитися своєю інфраструктурою 5G, WaveAntenna стане важливим інструментом для цього.
5G не для всех. Или почему «большая тройка» мобильных операторов исчезнет
Новость о том, что Кабмин недавно перенес тендер по продаже радиочастот под пятое поколение связи (5G) с октября на февраль говорит, в первую очередь, не о том, что у государства нет денег на организационные подготовительные мероприятия.