💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаИстории
30 августа 2024, 08:41
2024-08-30
«Після повернення я відчув ейфорію. А потім накрило нерозуміння того, що відбувається навколо». System Administrator у DataArt йшов на війну двічі. Нині він адаптується до цивільного життя
Олександр (прізвище героя не розкриваємо на його прохання з метою забезпечення безпеки), System Administrator у DataArt, працює в IT із 2016 року. Свій шлях у цій сфері він почав, відслуживши в АТО у 2015–2016 роках. 2022 рік заставив його знову взяти до рук зброю й стати на захист України. Нині Олександр — ветеран, який після служби повернувся в IT й адаптувався до нових умов роботи. Далі — його історія.
Я служив в АТО у 2015–2016 роках. З початком повномасштабного вторгнення разом із побратимом з АТО ми відправились у Київ, де потрапили в добровольчий батальйон під командуванням столичної Нацполіції. Виконували бойові та гуманітарні завдання з оборони Києва, Чернігова, Сум, Харкова, Миколаївської, Херсонської та Донецької областей.
З червня 2022 року ми перейшли до лав ЗСУ, де виконували бойові завдання на Бахмутському й Оріхівському напрямках.
За сімейними обставинами рік тому я звільнився з армії — спочатку був переведений до тилової частини забезпечення, а потім і загалом звільнений із лав ЗСУ.
Ейфорія, що змінилася нерозумінням
Після повернення я відчув ейфорію. А потім накрило нерозуміння того, що відбувається навколо. Навчившись жити в умовах бойових дій, дивує і тригерить те, як цивільні ставляться до власної безпеки в буденних життєвих ситуаціях, таких як порушення правил дорожнього руху, нехтування власною безпекою та безпекою своїх дітей у побутових речах на кшталт переходу дороги на червоне світло світлофора чи в недозволенному місці, правила поведінки на воді.
Також вразило ставлення до війни, наче вона десь там, далеко, і стосується тільки тих людей, які стоять на захисті, і їхніх рідних. Це нагадує ситуацію з АТО/ООС, але в більших масштабах.
Повернення до роботи
Попри те, що пройшов уже рік після звільнення, адаптація ще не відбулася до кінця. Наразі проходжу терапію в центрі Unbroken. Найкраще допомагають поїздки в Карпати.
Я зміг повернутися до роботи. Роботодавець створив для цього всі умови, і я мав час на усвідомлення того, що я вже повернувся до цивільного життя, на адаптацію до робочого процесу. Пам’ятаю, що в перший робочий день я сидів і дивився в монітор, не розуміючи, з чого мені починати, як узагалі це все робити. Добре, що в нашій компанії є курси для нових колег, які допомагають зрозуміти, які сервіси є й за що вони відповідають. Тому все згадалося швидко. Колеги в команді допомогли мені в адаптації до технічного процесу.
Виклики майбутнього
Я переконаний, що змінюватися має суспільство, а не ветерани. Звісно, ветерани, повертаючись у цивільне життя, мають приймати правила гри. Але наше суспільство не розуміє, як треба спілкуватися з військовими та ветеранами, з військовими, які отримали інвалідність унаслідок бойових дій, або мають психологічні травми від пережитого та побаченого.
Немає просвіти щодо того, як спілкуватися з тими, хто повернувся з полону, з родичами полеглих у бою та з рідними й близькими хлопців і дівчат, які зараз оборонять наш із вами сон. Не потрібно їх уникати, не треба їх боятися, не треба боготворити, лише потрібно поважати.
Германия передаст Украине 14 наземных беспилотников THeMIS. Что это за машины и как они работают
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас оружия: Германия передает защитникам очередные MARS II. Какие еще РСЗО получила Украина от западных партнеров и как они работают
Федеральное министерство обороны Германии сообщило в Twitter, что в ближайшие несколько недель Украине будут переданы очередные системы залпового огня MARS II.
Ранее мы рассказывали о том, какие РСЗО партнеры прислали на помощь украинским воинам. Напоминаем об этом снова.
(Текст от 26 июля 2022)
На украинский ударный дрон PUNISHER собрали более 1,3 млн грн. Что может гроза командных центров врага
Дмитрий Томчук сообщил, что самые легкие и самые маленькие ударные дроны PUNISHER, не имеющие аналогов в мире, теперь стоят $70 000. Производитель добавил в комплекс еще одного беспилотника, и теперь их там два. Дмитрий пишет, что Юлия Черешня и Павел Харузов собрали на комплекс уже более 1,3 млн грн.
Ранее он рассказал журналисту dev.ua, что умеют эти «птички», и почему именно они могут переломить ход войны в пользу Украины.
(текст от 1 июня 2022 года)
США в очередном пакете помощи предоставит Украине дроны Switchblade 600. Подробности об этих и других «птичках», которыми пользуются украинские защитники
Среди списка помощи, которую предлагает Пентагон, есть дроны-камикадзе Switchblade 600, которые официальный Киев просил передать ранее.
Контракт на исследование и разработку для 10 дронов SwitchBlade 600 производителя Aerovironment, ожидается в течение следующих 30 дней, заявила пресс-секретарь Пентагона Джессика Максвелл в электронном письме News Defense.
Мы собрали список дронов, которые используют украинцы против врага, в том числе и подробности о Switchblade 600.
(текст от 17 мая 2022 года)