💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоДеньги
8 августа 2024, 17:58
2024-08-08
«Це було ненавмисно». У Buy Me a Coffee прокоментували відключення Wise й Payoneer і порадили використовувати Stripe Express в Україні
Американська краудфандингова компанія Buy Me a Coffee припиняє підтримку платіжних систем Wise і Payoneer, якими користувалися українці для виведення коштів, через їхню «несумісність» із майбутніми функціями сервісу. Про це йдеться у відповіді Buy Me a Coffee на запит dev.ua.
«На жаль, ми відключаємо Wise і Payoneer через їхню несумісність із нашими майбутніми функціями, такими як підтримка місцевої валюти, автоматичні виплати тощо. Найкращою альтернативою, яку ми можемо запропонувати, є Stripe Express, яка сумісна з цими новими функціями та підтримується в 130+ країнах, забезпечуючи швидкі та безпечні виплати. Ми розуміємо, що ця зміна впливає на такі країни, як Україна, і хочемо запевнити вас, що це було ненавмисно», — відповіла представниця Buy Me a Coffee Тіна в листі dev.ua.
Раніше українські користувачі почали повідомляти про проблеми з виведенням коштів з Buy Me a Coffee. У сервісі пояснили це «нещодавніми змінами в політиці та ускладненням законодавчих вимог і санкцій», яких сервіс повинен дотримуватися через «20%» тимчасово окупованих територій України.
Нещодавно український актор озвучення й автор контенту AdrianZP опублікував тред в X (Twitter), у якому висловив думку, що на український Youtube й авторів відео чекають труднощі.
«Почалося все з того, що сервіс Buy Me a Coffee, на який левова частка українських творців перейшли після кенселу Патреону, перестав приймати нових творців з України. Бо пук-пук санкції, 20% України окуповано й ми не можемо визначити, де яка територія до нас підключається», — написав він.
За словами AdrianZP, це може призвести до закриття багатьох українських YouTube-каналів, включно з його власним. Він зауважив, що Stripe, який пропонує Buy Me a Coffee як альтернативу Wise і Payoneer, недоступний в Україні, і попередив, що українські творці контенту мають час до 14 серпня, щоб вивести свої кошти за допомогою Payoneer.
Допис AdrianZP також прокоментував відомий ігровий відеоблогер OLDboi. «Привіт, другий патронопокаліпсис. Створив сторінку на монобазі. Фанфакт — патреон із податками бере приблизно 15%, ютуб — майже 60% (20 комісія + 30 податок на гугл + 5 ФОП + різні міжбанківські комісії), а монобаза виходить 8% (3 платформи + 5% за ФОП)», — написав він.
У січні monobank запустив бета-версію сервісу «База», який за функціоналом нагадує Patreon й інші подібні платформи. За допомогою цього інструменту глядачі стримерів можуть донатити й підписуватись на їхній ФОП.
«Моя финансовая цель — накопить $1 000 000, чтобы потом иметь пассивный доход и жить на него». Как айтишники тратят деньги и во что инвестируют
Зарплата айтишников в Украине — одна из самых высоких. И ИТ-отрасль во время войны — единственная отрасль, которая растет несмотря на войну. А айтишники среди тех, кто наиболее активно поддерживает армию. Средний месячный донат айтишника составляет 10% от зарплаты, или $270. dev.ua решил расспросить айтишников, куда они тратят деньги и во что инвестируют во время войны.
Не только Metro и S.T.A.L.K.E.R. 31 украинская игра к 31-летию Независимости Украины
31 год независимости Украины — это еще и 31 год самостоятельности и обособленности всего украинского творчества. Касается это и видеоигр. Ведь за три десятка лет украинцы успели создать самые разные игры на любой вкус.
Так что в честь Дня Независимости мы решили вспомнить 31 игру от украинских разработчиков. И пускай без очевидных Metro и S.T.A.L.K.E.R. не обошлось, одними ими дело не ограничивается. Есть тут и подзабытые шутеры из совсем другого времени, и многообещающие современные проекты, и крайне необычные инди.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале