💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоВойна
6 сентября 2024, 13:34
2024-09-06
«Повноцінний сон став розкішшю». Айтівець створив візуалізацію повітряних тривог в Україні
Український інженер Володимир Агафонкін і розробник Leaflet (бібліотеки JavaScript для інтерактивних мап) створив проєкт, який візуалізує тривалість повітряних тривог в різних містах та регіонах України.
«Візуалізація сповіщень про повітряні тривоги за останні 5 місяців у Києві, Сумах та Харкові. Повноцінний безперервний сон останнім часом у Києві був розкішшю, але це ніщо в порівнянні з абсолютним пеклом у Харкові та нещодавно в Сумах», — написав айтівець у дописі в X (Twitter), проілюстрованому графіками з його проєкту.
Він створив проєкт з візуалізації сирен повітряної тривоги в Україні у 2022 році, вона охоплює практично увесь період повномасштабного вторгнення. Щоб дослідити патерни сповіщень та оцінити загрозу російських повітряних атак в різних регіонах, Володимир зібрав дані сповіщень з різних застосунків та Telegram-каналів та візуалізував їх на глобальній часовій шкалі.
Візуалізація представлена в форматі таблиці, яка охоплює останні 5 місяців. Стовпчики показують години доби, а рядки — дні у часовому поясі UTC+3. Червоні блоки — це сирени повітряної тривоги, а синьо-жовте тло показує цикл день/ніч.
«Хоча ракети та бомби почали падати на мирне населення України 24 лютого 2022 року, надійні та узгоджені дані цифрових сирен почали надходити з 15 березня, тому графік починається саме з цієї дати. Я також обмежив вибір регіонів лише тими, в яких було зафіксовано значну кількість попереджень про повітряну небезпеку», — пояснює принцип роботи візуалізації Володимир.
Він додав, що відмітки про повітряні тривоги не корелюють з фактичними повітряними атаками, а лише вказують на те, коли російська ракета, безпілотник з вибухівкою або літак-бомбардувальник загрожує певній українській території. За словами айтівця, одним з аспектів повітряної тривоги, якому приділяють не так багато уваги, є те, що «вони серйозно порушують сон, що має помітні наслідки для здоров’я, особливо серед дітей».
«Я продовжуватиму оновлювати цю візуалізацію доти, доки лунатимуть сирени», — говорить айтівець і закликає донатити на підтримку України, зокрема на збір «Дронопад» від фонду «Повернись живим». Володимир Агафонкін також розробив візуалізацію відключень світла у Києві.