💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікВойна
7 сентября 2024, 10:00
2024-09-07
«Прилетить ракета, бомба, так прилетить, від прямого влучання нічого не врятує». Як тримати внутрішній спокій, жити та працювати IT-фахівцям в Україні після страшних російських обстрілів
росія продовжує кошмарити Україну ракетами та шахедами та, попри страшні новини про чергові прильоти, українцям доводиться вставати та працювати. Та це вдається все важче. І айтівці тут не виняток.
Фахівці IT-сфери розповіли, як вони справляються зі стресом та емоціями, як працюють в трагічні дні (насправді роки) та як відновлюють сили та внутрішній баланс.
«У мене майже немає емоційних перепадів. Як негативних, так і позитивних великих емоцій», — написав DevOps Дмитро Соломатін. Він пише, що останнім часом його стандартними емоціями стали спокій та нейтральність, і ставиться до життя філософські та певною мірою фаталістично. Але так було не завжди. «Дякую тобі, містико-філософська література, прилетить ракета, бомба, так прилетить, від прямого влучання нічого не врятує, так що особливо немає чого переживати etc etc etc», — повідомляє айтівець.
Ось кілька порад, які допомагають Дмитру якомога менше піддаватися стресу:
Прогулянки: регулярна активність та свіже повітря знижують стрес.
Медитація: допомагає заспокоїти розум.
Збалансоване харчування: впливає на самопочуття. Буває, що немає часу або бажання готувати, але максимально намагаюся.
Час для себе: займайтеся улюбленими справами. Я особисто люблю читати, слухати музику та раніше грав у комп’ютерні ігри.
Підтримка близьких: спілкування з друзями, родиною та близькими.
Самоорганізація: плануйте свій час, трохи більше корисного, трохи менше відвертого шлаку.
Позитивне мислення: зосереджуйтеся на позитиві. Я от майже не читаю новини. Краще почитаю професійну літературу чи подивлюся навчальний вебінар. Користі більше.
Професійна допомога: звертайтеся до фахівців, якщо прям нічого більше не діє та реально потрібна допомога, коли відчуваєте, що «тонете» і відчуваєте, що «гайки». Тут уже не до інших порад. Тільки спеціаліст.
Замість висновків Дмитро радить також пам’ятати, що кожен має свої методи боротьби зі стресом та емоційними перепадами й варто знайти те, що підходить саме вам.
«Хвилина мовчання»
Data Analyst Оксана Борисюк підняла важливу тему, як працювати в трагічні дні, як були позитивною та бадьорою, коли новинна стрічка розривається від болісної інформації.
«Якщо під час самостійної роботи я вже навчилася сумувати й клацати комп, під час невеликих зустрічей по черзі бідкатися на сусіда-терориста, то вести презентації, коли хочеться ридати, для мене виклик», — написала фахівчиня.
Оксана проявила особисту ініціативу і на зустрічах, за які вона відповідає, дівчина ввела «Хвилину мовчання», щоб віддати шану та співчуття загиблим військовим та цивільним, а самим налаштуватися жити та вчитися.
Практики балансу від айтівців
Щоб відновити сили та знайти внутрішній баланс Senior Recruiter Ярина Левицька практикує похід в гори. «Обожнюю красу наших Карпат і милуватися ними одне задоволення. Спланований похід допомагає розвантажити думки та бути сфокусованим на підкоренні нової вершини, а цікава компанія доповнює день новими враженнями», — розповідає рекрутерка.
Руслан Литвиненко, Lead Engineer у «Київстар», підтримує захоплення Ярини горами й підтверджує позитивний вплив походів на повне перезавантаження. «Зараз ще є можливість пройтись берегами Дніпра. Звичайно, це коротко й обмежено, але теж дає свій результат. Йдеш, слухаєш хвилі й розум починає працювати (мабуть, повітря інше ніж в помешканні)», — говорить про альтернативу розробник.
Хтось з айтівців заземлюється в прямому сенсі слова. «Обожнюю свій маленький городик: вирощую різні овочі та зелень», — пише Project manager Вікторія Врублевська.
В коментарях до посту Ярини айтівці розповіли, що для відновлення обирають також велосипеди та подорожі. Загальні поради, як акцентує Senior Software Engineer Андрій Кривцун, дуже прості: подорожі загалом, читання, прослуховування музики, спілкування з приємними людьми, нормальний сон. Крім того, не варто забувати про дії, які можуть допомогти, якщо їх виконувати щоденно, це, за словами Product/Project Manager Марини Пастухової, спорт (зокрема біг в ранці) та ходіння під аудіокниги перед сном.
Для account-менеджерки Анни-Аліни Білокуренко перезавантажитись допомагає вода, ліс та можливість побути наодинці. «Я виросла, можна сказати на воді, і це прям моя стихія. Але я живу зараз там, де просто так можна вийти у ліс прогулятися. Побути без людей, послухати природу. Таке враження, ніби ти опиняєшся в іншому світі, всі проблеми йдуть на другий план. Наповнюєшся і потім бек ту реаліті, але вже із силами», — говорить менеджерка.
Що радять професіонали
Окремим тягарем стають важкі новини про втрати та смерть, які несуть українцям російські ракети. Поради про те, як правильно прожити такі важкі дні після обстрілів, надала Саша Некіпелова, сертифікована доула смерті.
За її словами, горювати треба, але немає правильного чи неправильного горювання, а є безпечне та небезпечне горювання. І все, що людина відчуває в цей момент — нормально.
«Нормально завмирати, плакати, не могти плакати, кричати, мовчати, боятись, ненавидіти, гніватись, писати, не заходити в соцмережі, зависати в новинах весь день або видалити соцмережі», — пише вона.
Замість інструкції Саша пропонує питання, які можна задати собі в цей момент:
Що я відчуваю?
Як я можу потурбуватись про себе зараз?
Якої підтримки мені хочеться? Як я можу собі її організувати?
Германия передаст Украине 14 наземных беспилотников THeMIS. Что это за машины и как они работают
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас оружия: Германия передает защитникам очередные MARS II. Какие еще РСЗО получила Украина от западных партнеров и как они работают
Федеральное министерство обороны Германии сообщило в Twitter, что в ближайшие несколько недель Украине будут переданы очередные системы залпового огня MARS II.
Ранее мы рассказывали о том, какие РСЗО партнеры прислали на помощь украинским воинам. Напоминаем об этом снова.
(Текст от 26 июля 2022)
На украинский ударный дрон PUNISHER собрали более 1,3 млн грн. Что может гроза командных центров врага
Дмитрий Томчук сообщил, что самые легкие и самые маленькие ударные дроны PUNISHER, не имеющие аналогов в мире, теперь стоят $70 000. Производитель добавил в комплекс еще одного беспилотника, и теперь их там два. Дмитрий пишет, что Юлия Черешня и Павел Харузов собрали на комплекс уже более 1,3 млн грн.
Ранее он рассказал журналисту dev.ua, что умеют эти «птички», и почему именно они могут переломить ход войны в пользу Украины.
(текст от 1 июня 2022 года)
США в очередном пакете помощи предоставит Украине дроны Switchblade 600. Подробности об этих и других «птичках», которыми пользуются украинские защитники
Среди списка помощи, которую предлагает Пентагон, есть дроны-камикадзе Switchblade 600, которые официальный Киев просил передать ранее.
Контракт на исследование и разработку для 10 дронов SwitchBlade 600 производителя Aerovironment, ожидается в течение следующих 30 дней, заявила пресс-секретарь Пентагона Джессика Максвелл в электронном письме News Defense.
Мы собрали список дронов, которые используют украинцы против врага, в том числе и подробности о Switchblade 600.
(текст от 17 мая 2022 года)