UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉

Засновник Ajax Systems Конотопський: «Виробники дронів та РЕБів повинні бути заброньовані по першому треку — бронювання ВПК. Бо їдемо в забор»

Олександр Конотопський, засновник і голова наглядової ради Ajax Systems, вважає що економічне бронювання — необхідне для українців. В своєму дописі на Facebook він розмірковує про те, чому відмінили бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, а також наголошує на бронюванні виробників дронів та РЕБ навіть якщо вони не підходять під критерії критичності, що дають право на оформлення бронювання. 

1 comment
Засновник Ajax Systems Конотопський: «Виробники дронів та РЕБів повинні бути заброньовані по першому треку — бронювання ВПК. Бо їдемо в забор»

Олександр Конотопський, засновник і голова наглядової ради Ajax Systems, вважає що економічне бронювання — необхідне для українців. В своєму дописі на Facebook він розмірковує про те, чому відмінили бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, а також наголошує на бронюванні виробників дронів та РЕБ навіть якщо вони не підходять під критерії критичності, що дають право на оформлення бронювання. 

Компанії, які попали під каток — це по факту ІТ-компанії

Забронювали співробітників Facebook, Glovo, Visa, а тих, хто збирає дрони — не забронювали? Ставилося логічне питання — перші критичні, а другі — ні? Знову зрада?Мої думки про це нижче.

Вони так і називаються — «Глово АПП», «Фавбет Тек», «Агричейн». Не буде людей, які обслуговують та допрацьовують додаток Глово — не буде Глово взагалі. Бо в основі будь-якого бізнесу сьогодні лежить ІТ-продукт. І в основі доставки їжі, і в основі платіжної системи, і в основі гемблінг платформи. Всі вони — легальний бізнес, який працює в межах законодавства, і є частиною економіки. А отже — мають право на бронювання, яке і отримали, маючи всі підстави згідно вимог держави.

Чи можливо вести війну без грошей і економіки? Очевидно — неможливо. Тож економічне бронювання потрібне і важливе! До гемблінгу у суспільства є багато питань. Якщо всі дійсно проти, то треба заборонити цей бізнес в цілому. І не тільки можливість грати, але і розробляти технічні рішення для гемблінгу на території України. На мій погляд, це буде гірше, ніж є, бо все піде у тінь, а люди будуть грати далі. При цьому ми втратимо велику частину податків. Компанії-розробники рішень просто перенесуть бізнес за кордон. Їм будуть страшенно раді у Польщі, Британії, на Мальті та Кіпрі і т д.

Чому не заброньовані виробники дронів, РЕБів тощо

Є дві різні процедури для бронювання ВПК і для компаній, важливих для економіки країни. Всі критерії є у загальному доступі. ВПК може забронювати до 100% своїх співробітників. Компанії, важливі для економіки, — до 50%. Тобто це два різні треки. Виробники дронів та РЕБів повинні бути заброньовані по першому треку — бронювання ВПК. І наскільки я знаю, немало заброньовано. Можливих причин, з яких не забронювали працівників конкретного виробництва, бачу три:

  • не пройшли по критеріям Мінстратпрома, бо не мають держзамовлення і не є співвиконавцем. Наскільки мені відомо, цей корнер кейс фіксять і скоро буде база, щоб бронювати спеціалістів компаній, що не мають держ замовлення, але працюють на сили оборони.
  • деякі спеціалісти не мають актуальних військово-облікових документів, і як наслідок — не можуть бути заброньованими. Це також фіксять і обіцяють, що скоро буде можливим оновити документи онлайн.
  • Бюрократія.

Чи багато людей забронювали техкомпанії 

При індустрії в 300 000 інженерів — заброньовано 4 тисячі людей. Це дуже мало. Інженери — стратегічний ресурс. Вони — як нафта. Вони довго ростуть. І нерівномірно розподілені по світу. Нам дуже пощастило мати таку кількість технічних талантів у країні. І звичайно, без них не було б багатьох продуктів ВПК — дронів, РЕБів, систем управління військом. Усі вони побудовані руками українських інженерів. Тож їх треба бронювати значно більше, а не менше. «Дія.City» = технологічні компанії. Держава це розуміє, тому приналежність компанії до «Дія.City» (де хостяться технологічні компанії) — один із критеріїв бронювання. І ті ж виробники дронів і РЕБів — також резиденти «Дія.City».

Яка роль Мінекономіки у бронюванні технологічних компаній? Технічна. По суті вони перевіряють списки, затверджені іншими органами, на наявність законних підстав для бронювання. Вони зробили все по закону. Чи справедливо їм дали пизди у цьому кейсі? Несправедливо. Чи треба комусь іншому давати пизди? Дивись пункт 1. І ось пункт 2 — це дійсно велика проблема. Її потрібно вирішувати терміново. Бо їдемо в забор.

Glovo та Favbet прокоментували ситуацію з бронюванням ІТ-фахівців яке сьогодні скасувало Мінекономіки
Glovo та Favbet прокоментували ситуацію з бронюванням ІТ-фахівців, яке сьогодні скасувало Мінекономіки
По темi
Glovo та Favbet прокоментували ситуацію з бронюванням ІТ-фахівців, яке сьогодні скасувало Мінекономіки
«Це не курєри чи ігорка». Федоров пояснив чому не згодний з рішенням Мінекономіки скасувати бронювання Glovo та Favbet Tech
«Це не кур’єри чи ігорка». Федоров пояснив, чому не згодний з рішенням Мінекономіки скасувати бронювання Glovo та Favbet Tech
По темi
«Це не кур’єри чи ігорка». Федоров пояснив, чому не згодний з рішенням Мінекономіки скасувати бронювання Glovo та Favbet Tech
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
По темi
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram

Have important news to share? Message our Telegram bot

Key events and useful links in our Telegram channel

Discussion
Serg M.
Confirmed verification
Serg M. Server, Interim managing director
0

Запізно. Треба було бронювати 100% співробітників ІТ на початку 2022