🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоГаджети
16 квітня 2024, 15:02
2024-04-16
Шотландські вчені створили інноваційну антену, яка потенційно може допомогти в розгортанні мереж 6G
Команда дослідників з Університету Глазго розробила інноваційну антену для бездротового зв’язку, яка поєднує властивості метаматеріалів зі складною обробкою сигналів. Вона допоможе майбутнім мережам 6G забезпечити надшвидку передачу даних з високою надійністю.
Команда дослідників з Університету Глазго розробила інноваційну антену для бездротового зв’язку, яка поєднує властивості метаматеріалів зі складною обробкою сигналів. Вона допоможе майбутнім мережам 6G забезпечити надшвидку передачу даних з високою надійністю.
У статті «Програмована динамічна метаповерхнева антена (DMA) на 60 ГГц для комунікаційних, сенсорних і зображувальних додатків наступного покоління: Від концепції до прототипу», дослідники демонструють свою розробку цифрово-кодованої динамічної метаповерхневої антени (DMA), керованої за допомогою високошвидкісної польової програмованої матриці вентилів (FPGA). Про це йдеться в матеріалі Tech Xplore.
Їхня антена є першою у світі розробленою і продемонстрованою на робочій частоті 60 ГГц в міліметровому діапазоні — частині спектра, зарезервованій міжнародним законодавством для використання в промислових, наукових і медичних (ISM) застосуваннях.
Така антена може працювати у вищому діапазоні міліметрових хвиль, що дозволяє їй стати ключовим елементом вдосконалених метаповерхневих антен з формуванням променя, яка все ще розвивається. Це дозволить майбутнім мережам 6G забезпечити надшвидку передачу даних з високою надійністю.
Високочастотна робота DMA стала можливою завдяки спеціально розробленим метаматеріалам — структурам, які були ретельно спроєктовані, щоб максимізувати їхню здатність взаємодіяти з електромагнітними хвилями у спосіб, який неможливий для природних матеріалів.
Прототип, який створили вчені. Фото: Університет Глазго
Прототип розміром із сірникову коробку використовує високошвидкісні з'єднання з одночасним паралельним керуванням окремими елементами метаматеріалу за допомогою FPGA програмування. Антена з метаматеріалів може формувати комунікаційні промені, а також створювати кілька променів одночасно, перемикаючись за наносекунди, щоб забезпечити стабільне покриття мережі.
Розробка шотландських вчених може також знайти застосування в моніторингу та догляді за пацієнтами, де вони допоможуть безпосередньо контролювати життєво важливі показники пацієнтів і відстежувати їхні переміщення.
Це також може дозволити вдосконалити інтегровані пристрої зондування і зв’язку для використання в радарах високої роздільної здатності й допомогти автономним транспортним засобам, таким як безпілотні автомобілі й дрони, безпечно орієнтуватися на дорогах і в повітрі.
Нагадаємо, що нещодавно команда із 16 українських інженерів GlobalLogic створила 5G ClusterCraft Accelerator — архітектурну кодову базу, що значно сприятиме розвитку NaaS і приватних 5G мереж.