😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоВійна
17 лютого 2025, 17:56
2025-02-17
«Банк технологій у сфері протимінної діяльності». В Міноборони прагнуть створити хаб для технологій розмінування
Міністерство оборони ініціює створення «інноваційного хабу», щоб об'єднати зусилля у впровадженні новітніх технологій для розмінування деокупованих територій України. Що він робитиме.
Міністерство оборони ініціює створення «інноваційного хабу», щоб об'єднати зусилля у впровадженні новітніх технологій для розмінування деокупованих територій України. Що він робитиме.
Про це розповів заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Олег Шуварський.
«Одним із завдань такого хабу стане оцінка сучасних технологій, порівняння світових інновацій, класифікація потенційних рішень відповідно до міжнародних та національних стандартів протимінної діяльності, тестування новітніх розробок», — повідомив Шуварський.
За його словами, це дозволить сформувати «банк технологій у сфері протимінної діяльності» та виставити пріоритети їх для впровадження та масштабування в Україні.
Раніше стало відомо, що Міноборони працює над можливість створення сучасного випробувального полігону для тестування нових технологій, які використовуються в процесах розмінування, зокрема із залученням штучного інтелекту.
«Полігон, що перебуває у розпорядженні Міноборони, може стати унікальною платформою для проведення спільних досліджень, випробувань та навчання», — наголосила представниця секретаріату Національного органу протимінної діяльності полковник Ольга Дробот.
Раніше в ЗСУ представили державний проєкт «Залізний полігон», який надає приватним розробникам спрощений та безоплатний доступ до спеціально обладнаних військових полігонів для випробувань зразків озброєння, техніки та безпілотних систем.
Нагадаємо, що минулого року українська робототехнічна компанія Temerland показала незвичну платформу «Соломандра» для розмінування піхотних мін. Дрон керується дистанційно — через пульт на відстані до 1–1,5 км. Але якщо встановити ретранслятор, то відстань керування можна збільшити до 3–3,5 км. На IT Arena восени минулого року представниця Temerland розповіла dev.ua, що на «Соломандра» вже існують окремі замовлення.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.