💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоШІ
5 січня 2024, 10:30
2024-01-05
Google написала «Конституцію робота», натхненну трьома законами робототехніки Айзека Азімова
Команда робототехніків Google DeepMind представила три нові розробки, які допоможуть роботам приймати швидші, якісніші та безпечніші рішення. Одна з них містить систему збору даних для навчання «Конституція робота», яка допоможе уникати небезпечних ситуацій для людей та тварин.
Система збору даних AutoRT від Google може використовувати візуальну мовну модель (VLM) і велику мовну модель (LLM), які працюють разом, щоб зрозуміти своє оточення, адаптуватися до незнайомих умов і прийняти рішення про відповідні завдання, пише The Verge.
«Конституція робота», натхненна трьома законами робототехніки письменника-фантаста Айзека Азімова, описується як набір «орієнтованих на безпеку підказок», що вказують LLM уникати вибору завдань, пов’язаних з людьми, тваринами, гострими предметами й навіть електричними приладами.
Для додаткової безпеки DeepMind запрограмував роботів на автоматичну зупинку, якщо зусилля на суглоби перевищує певний поріг, і включив фізичний вимикач, за допомогою якого люди-оператори можуть їх деактивувати. Протягом семи місяців Google розгорнула парк із 53 роботів AutoRT у чотирьох різних офісних будівлях і провела понад 77 000 випробувань.
Деякі роботи управлялися дистанційно людьми-операторами, тоді як інші працювали або на основі сценарію, або повністю автономно, використовуючи модель навчання штучного інтелекту Google Robotic Transformer (RT-2). Ці роботи мають не дуже яскравий вигляд — вони оснащені лише камерою, маніпулятором і мобільною базою, і зовсім не схожі на блискучих Tesla Bot.
«Для кожного робота система використовує VLM, щоб зрозуміти його оточення та об'єкти в межах видимості. Потім LLM пропонує список творчих завдань, які робот може виконати, наприклад, „Поклади закуску на стільницю“, і відіграє роль особи, яка приймає рішення, щоб вибрати відповідне завдання для робота», — зазначає Google у своєму блозі.
Серед інших нових технологій DeepMind — SARA-RT, нейромережева архітектура, розроблена для того, щоб зробити наявного робота-трансформера RT-2 більш точним і швидким. Компанія також анонсувала RT-Trajectory, яка додає 2D-обриси, щоб допомогти роботам краще виконувати конкретні фізичні завдання, наприклад, витирати стіл.