💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікГроші
28 жовтня 2023, 19:40
2023-10-28
Google погодився вкласти $2 млрд у AI-стартап, заснований колишніми керівниками OpenAI
Alphabet, материнська компанія Google, погодилась інвестувати до $2 млрд у стартап Anthropic, компанію штучного інтелекту, яку заснували колишні співробітники OpenAI.
Зобов’язання передбачає авансове вливання $500 млн та додаткові $1,5 млрд, які будуть інвестовані з часом, пише CNBC, посилаючись на представника Anthropic. Раніше про плановане фінансування повідомляли у The Wall Street Journal, підкреслюючи, що технічні гіганти роблять більші ставки на стартапи, які змагаються за розробку штучного інтелекту.
Як повідомили представники Google, сума авансового вливання вже була проінвестована, як пише Reuters.
«Google вже є інвестором Anthropic, і нова інвестиція підкреслить нарощування її зусиль, спрямованих на те, щоб краще конкурувати з Microsoft, основним спонсором творця ChatGPT, OpenAI, на тлі того як великі технологічні компанії намагаються впроваджувати ШІ у свої програми», — йдеться в повідомленні.
Anthropic заснували Даріо Амодей, колишній віце-президент OpenAI з досліджень, і його сестра Даніела Амодей, яка була віце-президентом OpenAI з безпеки та політики. Кілька інших випускників дослідників OpenAI також входили до команди засновників Anthropic.
В середині жовтні Україна опинилась серед країн, для яких став доступним чат-бот Claude.ai від компанії Anthropic. До цього ним могли користуватися лише жителі США та Великої Британії. Claude 2, покращену версію чат-бота, аналога ChatGPT, вийшов в липні цього року, через кілька місяців після того, як Anthropic почала пропонувати попередню версію Claude компаніям, які хотіли додати ШІ до своїх продуктів.
Компанію Anthropic було засновано у 2021 році та, окрім Google, вона отримала фінансування від Salesforce і Zoom, а на початку цього року її оцінили в $4,1 млрд.
Як нейромережі бачать вільну та незалежну Україну? Тест dev.ua
Нейронні мережі для генерації зображень бачать світ по-своєму, їхню логіку зрозуміти часом зовсім неможливо. Але таки хочеться. На честь Дня Незалежності України редакція dev.ua вирішила провести невеликий експеримент.
Ми задали чотирьом різним нейронним мережам п’ять однакових запитів: «прапор України», «День Незалежності України», «український Крим», «перемога України» та «українці». Отриманими результатами ми ділимося з вами нижче.