Марія БровінськаУвійти в ІТ
28 серпня 2023, 18:16
2023-08-28
«У нас був вибір: попрощатися з командою або з компанією». Як IT-школа GoIT вдвічі збільшила заробітки під час війни, до чого тут світчери та навіщо українці навчають IT філіппінців і колумбійців
CEO програмістської школи GoIT до війни мріяв про $10 млн інвестицій, але змушений розвивати бізнес «на свої». Нині ж компанія під час кризи в глобальному IT намацала шлях для розвитку в Європі, Азії та Латинській Америці.
CEO програмістської школи GoIT до війни мріяв про $10 млн інвестицій, але змушений розвивати бізнес «на свої». Нині ж компанія під час кризи в глобальному IT намацала шлях для розвитку в Європі, Азії та Латинській Америці.
«У нас був вибір: попрощатися з командою або з компанією», — цитує співзасновника та CEO дев’ятирічної школи програмування GoIT Антона Чорного Forbes.
У березні 2022 бізнес в Україні завмер, студентам було не до навчання, а чотирьом десяткам менеджерів із продажів, які не знали англійської, треба було знайти роботу. Тоді Чорний обрав третій варіант і спробував продавати курси в Астані. Експансію згорнули за три місяці — GoIT ледве вдалося набрати єдину групу студентів.
«З початку 2023 року ми заробили трошки більше грошей, ніж за весь попередній рік», — каже Чорний, відмовляючись озвучити конкретні цифри.
Світчери-рятівники
Антон Чорний
У перший рік великої війни школу Чорного врятував шалений попит на світчерство — українці ринулися опановувати нові професії в ІТ.
GoIT брала участь в урядовій програмі IT Generation. Проте Чорний взяв курс на прискорену експансію, і станом на серпень 2023-го школа отримує до 40% виторгу не в Україні. План до кінця року наростити міжнародні доходи щонайменше до 50%.
«Українська частина бізнесу зменшуватиметься протягом наступних пʼяти років», — каже Чорний. Перші спроби працювати за кордоном він зробив у 2021-му — протягом року школу запустили в Польщі, Колумбії та Мексиці.
У жовтні 2022-го — стартували в Румунії, у лютому 2023-го на Філіппінах. Наразі на міжнародних локаціях працює до 40% команди.
У кожну нову країну GoIT виходить зі стандартним базовим продуктом. Але команда змінює й адаптує кожен курс залежно від відгуків студентів. Чорний називає це «моделлю Uklon», коли водія можна оцінити після поїздки. «Ти розумієш, що восьмий модуль у Польщі зайшов, а в Латинській Америці не зайшов», — каже він. Міжнародна експансія Uklon поки що йде не надто гладко. Що прискорює GoIT?
До кінця літа 2023-го GoIT найкраще вдається заробляти на сусідніх європейських ринках, каже Чорний. Польща — вийшла на прибуток, Румунія — на беззбитковість. Польський сегмент школи у 2022-му зріс удесятеро, проте все ще приносить на 60–65% менше за український.
Філіппіни як шанс
Кількість випускників GoIT, що знайшли роботу, підскочила на 25% порівняно з 2022-м, наводить він внутрішню статистику. Проте хеджувати свій бізнес від внутрішньоукраїнських ризиків Чорний збирається в Латинській Америці та Південно-Східній Азії.
У Європі GoIT зростає внаслідок досвіду. «Вони на тому рівні, на якому ми були у 2017 році. Наші IT-школи сильніші за польські», — каже Чорний. Середній чек школи в Румунії — близько €2000. Проте за кількістю студентів запущені кілька місяців тому Колумбія й Філіппіни залишають румунський підрозділ далеко позаду.
Загалом у GoIT та дитячій GoITeens навчається понад 10 000 студентів. Філіппіни — в лідерах, каже Чорний, відмовляючись розкривати точну кількість клієнтів. IT-буму в невеликій острівній країні з буремною історією сприяє економічний бум.
Середня інвестиція GoIT у новий ринок — $300 000–800 000, каже Чорний. У 2021-му він мріяв підняти $10 млн інвестицій, щоб прискорити експансію, але доводиться інвестувати власні. «Цьогоріч обов’язково буде плюс одна велика європейська країна», — обіцяє він. Поки що вибір між Італією та Іспанією. У останньої є перевага — курси вже перекладали іспанською для латиноамериканської експансії.
Спеціалізована платформа courses.thedev.io представила понад 30 курсів для вивчення frontend-розробки. Ми вибрали 6 з них, ті, які користуються найбільшою популярністю.
Компанія яка дійсно дає якісну ІТ освіту. Гордість, що в Україні є такі компанії!